Skip to main content
Blogi > Festival

Juubeliaastal säravad Viljandi folgil Eesti noormuusikud

Juubeliaastal säravad Viljandi folgil Eesti noormuusikud

TALLINN, 26. juuli, BNS - Neljapäeval alguse saav Viljandi pärimusmuusika festival on tänavu pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning teiste hulgas on seekord lavalaudadel esindatud ka Eesti muusika noortalendid. 

„Eesti noored on äärmiselt andekad ja Viljandi folk on järjekordne EV100 programmi kuuluv sündmus, mis laseb meie tulevikutalentidel särada,“ rõõmustas riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Folk täidab Viljandi värske energiaga, mis sobib suurepäraselt sajandi suve kuumade ilmade nautimiseks.“

Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealiku ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul kingib Eesti Pärimusmuusika Keskus Eesti Vabariigi sünnipäevaks festivali, mis tutvustab selle maa tulevikutalente pärimusmuusikas . „Juubeliaastal on noorte muusikute päralt nii suured kui ka väikesed lavad, üllatamaks külalisi oma värske energiaga. Nii ongi festivali teemaks “Sajaga!”,“ lisas Noormaa.

XXVI Viljandi Pärimusmuusika festival toimub neljapäevast pühapäevani. Üheksal laval astub üles 71 ansamblit 800 esinejaga, kokku antakse 74 kontserti. Külla on kutsutud muusikuid kõigist naaberriikidest, samuti on oodata külalisi Prints Edwardi saarelt, Hiinast, Austriast, USAst ja mitmelt poolt mujalt.

Lisaks muusikalistele etteastetele toimub 36 õpituba, muinasjututuba, matkad, ekskursioonid, rannamängud ja palvused, samuti ööülikool ning maakonnakontserdid. Festivali programmi ja lisainfo leiab veebilehelt www.viljandifolk.ee .

 

Baltic News Service