Skip to main content
Blogi > Tallinn 2019

Kõlvart: TTV sulgemisega kaotab töö pool telekanali töötajatest

TALLINN, 26. september, BNS - Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul polnud Tallinna Televisiooni (TTV) sulgemisotsus emotsionaalselt kerge, samas on vaja leida kokkuhoiukohti ning koondada tuleb ligi pool TTV kollektiivist.

Kõlvart soovis rõhutada, et TTV sulgemine ei tähenda, et sihtasutus lõpetab tegevuse. "TTV jätkab produktsioonifirmana. Tallinnal on jätkuvalt vaja linnainfot edastada ja TTV on selleks hea instrument," märkis Kõlvart. "Samas teame, et TTV pole kõige parem vahend uudiseid levitada. Kui vaadata reitinguid, siis ei näe me ka perspektiivi, et TTV jätkaks telekanalina."

Kõlvart ütles, et telekanali sulgemine polnud lihtne otsus, samas seda kaaluti juba paar kuud. "Sellise otsuse eesmärk on efektiivsus ja kokkuhoid. Koostöös erakanalitega, nii veebimeedia kui ka teiste telekanalitega, suudame levitada vajalikku informatsiooni palju paremini," märkis Kõlvart.

Tema sõnul ei ole võimalik uut struktuuri üles ehitada mõne nädala jooksul. "See võtab aega ja uus süsteem hakkab töötama uuest aastast. Ehk TTV toodab uudiseid, kuid levitame neid teiste kanalite kaudu," selgitas Kõlvart, lisades, et kogu televisioon kolibki tasapisi internetti ja Tallinn peab olema selleks valmis.

Kõlvarti sõnul oli TTV eelarve aastas ligi 4,5 miljonit eurot. "Sellest loodame nüüd kokku hoida 40-50 protsenti. Tuleb vähendada ka TTV töötajate arvu umbes poole võrra ja kindlasti inimesed saavad koondamishüvitise," ütles Kõlvart.

TTV nõukogu esimehe Aivar Riisalu sõnul on ta Kõlvartiga samal seisukohla. "Hind versus kontaktid avalikkusega oli pehmelt öeldes tagasihoidlik," märkis Riisalu, rõhutades, et sulgemisotsuse taga on väga praktilised numbrid. Ta avaldas lootust, et TTV nõukogu reedel linnapea otsusega ka nõustub.

TTV juhatuse liikme Taavi Puki sõnul on neljapäeval avalikuks saanud uus stateegia ehk TTV sulgemine pealinna info levitamise efektiivsuse mõttes kõige parem tee. "Televisoon maksab väga palju, sealhulgas vabalevis olemine," tõdes Pukk. 

Otsuse eelnõu projektis on TTV sulgemise tähtaeg 1. oktoober. "Mõistagi tähendab see terve hulga lepingute ümbervaatamist. Kindlasti me kõik oma kohustused partnerite ees täidame. Loodame, et see protsess läheb meil kenasti," ütles Pukk. 

Tema sõnul peab saab TTV-st Tallinna linnale hea partner videosisu tootmisel. 

 

Baltic News Service