Skip to main content
Blogi > Tööelu

Ka Talleggi töötajad tegid HKScanile ühispöördumise

Ka Talleggi töötajad tegid HKScanile ühispöördumise

TALLINN, 8. november, BNS – Lisaks HKScani Rakvere lihakombinaadi palgavaidlusele esitasid augustis töötasude osas kollektiivpöördumise ka HKScani Talleggi üksuse töötajad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Talleggi tootmisjaama ametiühingu endine juht Anne Ilves ütles lehele, et 120 Talleggi töötajat allkirjastasid pöördumise, et juhatus vaataks üle ettevõtte palgatingimused. Juhatus vastas septembris pöördumisele eitavalt ning teatas, et kõik ressursid suunatakse Rakvere lihatööstusesse.

Esmaspäeval kohtusid HKScani juhtkond ja Rakvere lihakombinaadi töötajad, kes palgavaidluses lahendusteni ei jõudnud ning osapooled kohtuvad kahe nädala pärast.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64-st töötajast 27 korraldasid oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole.

HKScan Estonia on toiduainetööstuse ettevõte, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite.

 

Baltic News Service