Skip to main content
Blogi > Sõjavägi

Kaitseväe meeskond võitis Best Warriori militaarvõistluse

TALLINN, 19. märts, BNS - 2. jalaväebrigaadi ja kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukooli ühendvõistkonna liikmed saavutus USA-s peetud militaarvõistlusel Best Warrior üldarvestuses esikoha.

Eesti meeskond võttis mõõtu võõrustajatega USA Marylandi Rahvuskaardist ning Bosnia ja Hertsegoviina kaitseväelastega, saavutades üldarvestuses 1. koha, edastas kaitseväe peastaap. Ka individuaalne parim oli eestlane, nooremleitnant Raul Reiljan. Sõdurite arvestuses tuli võitjaks ainuke võistlusel osalenud ajateenija nooremseersant Kristjan Mägi, allohvitseride kategoorias saavutas veebel Aleksander Varikov kolmanda tulemuse.

Militaarvõistlust Best Warrior Competition viib läbi USA Marylandi Rahvuskaart. Võistlejad on jagatud kolme kategooriasse – sõdurid, vanemallohvitserid ja ohvitserid ning võistluse kestvuseks on neli kuni viis päeva. Edukaks olemine eeldab lisaks füüsilisele vastupidavusele tehnilist taipu, otsustamiskiirust ja taktikalisi oskusi, sealhulgas erinevate relvade käsitlemist, meditsiinilise abi osutamist, sideülesannete täitmist, aga ka näiteks öist orienteerumist.

Eesti kaitseväelased osalesid võistlusel teistkordselt.

 

Baltic News Service