Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Soome

Kalju Kivi pälvis filmi "Igitee" eest Soome filmikunstiauhinna Jussi

Kalju Kivi pälvis filmi "Igitee" eest Soome filmikunstiauhinna Jussi

TALLINN, 24. märts, BNS - Soome filmikunstiauhindadele oli tänavu nomineeritud kolm eestlast, kellest Kalju Kivi võitis kunstnikutöö eest filmis "Igitee" ka Soome filmi Oscari ehk Jussi, teatas kommunikatsioonibüroo Dalton ööl vastu laupäeva pressiteates.

Kivi aitas koos Tambet Tasuja ja Eugen Tambergiga suurele ekraanile tuua Eesti-Soome-Rootsi koostööfilmi "Igitee", seisis pressiteates, milles lisati, et film pälvis kokku kuus Jussit, teiste seas parima filmi auhinna.

"Igitee" võidetud auhinnad:

Parim film

Parim režissöör – AJ Annila

Parim naiskõrvalosa - Sidse Babett Knudsen

Parim filmikunstnik – Kalju Kivi

Parim operaatoritöö - Rauno Ronkainen

Parim meeskõrvalosa - Hannu Björkman

Ühtekokku oli "Igiteel" Jussidel 13 nominatsiooni, mida oli rohkem kui ühelgi teisel filmil tänavu. Teised nominatsioonid olid kategooriates: parim film, parim režissöör, parim meespeaosa, parim naiskõrvalosa, parim meeskõrvalosa, parim stsenaarium, parim operaatoritöö, parim muusika, parim helirežii, parim grimmitöö.

Film "Igitee" on suurim Eesti, Soome ja Rootsi ühine filmiprojekt, mis räägib traagilise loo ajaloohämarusse vajunud idealistlikest Soome ameeriklastest nõukogude režiimi all. Pildikeelelt idüllilise ja emotsionaalselt halastamatu suurteose tegelasi kehastavad tippnäitlejad Soomest, Eestist ja Taanist.

Film põhineb soome kirjaniku Antti Tuuri samanimelisel menuromaanil, mille aluseks on soomlaste tõestisündinud lood. Soomes pettunud inimesed läksid paremat elu otsima Ameerika Ühendriikidesse, mis seda ei suutnud pakkuda, ja hiljem Nõukogude Liitu. Neid vabadust, võrdsust ja vendlust ihanud inimesi ei tahtnud hiljem keegi meenutada.

"Igitee" kaastootjaks Eestis oli Taska Film OÜ.

 

Baltic News Service