Skip to main content
Blogi > Tööotsing

Kas koroona viirus mõjutab Sinu võimalusi töö leidmisel?

Kas koroona viirus mõjutab Sinu võimalusi töö leidmisel?

Selline küsimus on üles kerkinud viimasel ajal korduvalt. Lühike vastus on JAH.

Koroonaviiruse poleemika on levinud nagu metsik tulekahju ja see põhjustab suuri probleeme töötajatele, tööandjatele ja töö otsijatele. Mõned ettevõtted on oma värbamisprotsessid peatanud, alternatiiv sellele on video intervjuude korraldamine ja tehakse ka vallandamisi pandeemia tulemusena.

Ära ole siis üllatunud, kui märkad, et värbamise protsessid on aeglustunud järgmistel kuudel. Sellisel paanika ja ebakindluse ajal mõned ettevõtted hoiduvad uute töötajate värbamisest niikaua, kuni olukord on taas normaliseerunud.

Mida Sa töö otsijana teed sellisel ajal? Kas ajutiselt peatad oma tööotsingud? Kas jätkad selliselt nagu kõik oleks tavapärane ja normaalne?

Siin on mõned nipid ja soovitused töö otsimiseks praegusel ebakindlal ajal.

 

  1. Saa väga heaks virtuaalse intervjuu tegijaks

Suure tõenäosusega pead Sa esimesed intervjuud tegema virtuaalselt, olgu siis telefoni või video intervjuu. Seega ole selleks ettevalmistunud, sest silmast-silma intervjuud ei ole nii tavapärased järgmistel kuudel.

  1. Keskendu oma isiklikule brändile

Võta see aeg, et üle vaadata ja värskendada oma profiili tööotsinguportaalis, samuti ka sotsmeediaprofiili ning CV ja kaaskirja strateegia, et tööandjal oleks lihtne märgata Sinu väärtust töötajana. Väljenda väga selgelt seda, millise ametiala esindaja Sa oled (või millist „teenust“ Sa töötajana pakud).

Loo 2-3 lause pikkune personaalse brändi kirjeldus, mis selgelt ütleb, mida Sa teed, kuidas Sa seda teed ja miks ning mida Sa soovid järgmisena teha. See lubab Su brändil resoneerida inimestega Sinu kontaktivõrgustikus ja nad saavad edastada Sulle sobivaid võimalusi ja vajalikku infot.

  1. Hakka tegelikult ka sotsmeediat reaalselt kasutama

Nii paljudele inimestele öeldakse, et neil on vaja luua sotsvõrgustiku profiil, kuid pärast selle loomist nad ei hakka seda kasutama. Sotsvõrgustik on suurepärane koht, kus oma persooni brändingut teha strateegiliste võimaluste jaoks.

Kontakteeru uuesti inimestega, kes on juba Sinu kontaktide võrgustikus, jaga sisu oma sotsmeedia uudisvoos, mis toetab Sinu professiooni ja eriala (see aitab inimestel meeles hoida, millega Sa tegeled) ja kutsu oma kontaktideks inimesi, kes töötavad nendes ettevõtetes, kus Sinagi tahad töötada.

Kõik need tegevused aitavad luua Sinu personaalsele brändile baasi ja ühenduda inimestega strateegiliselt (ja eesmärgi päraselt).

Samal ajal, kui värbamine on natuke ebalev järgmiste kuude jooksul, saad Sina valmistada ette ennast edu saavutamisele läbi nimetatud tegevuste. Lihtsalt sellepärast, et ettevõtted praegu ei värba uusi inimesi tööle või peavad vallandama töötajaid koroona viiruse pandeemia tõttu, ei tähenda, et nad mitte kunagi enam uusi töötajaid ei värba. Ja kui nad uuesti värbama hakkavad, siis Sina tahad olla valmis.

Püsige terved ja produktiivsed!

 

Toimetas Virge Rebane, Kandideeri EE, 23.04.2020.