Skip to main content
Blogi > Keila

Keila elanike arv ületas ametlikult 10 000 inimese piiri

Keila elanike arv ületas ametlikult 10 000 inimese piiri

TALLINN, 7. september. BNS - Keila elanike arv ületas septembri algusega ametlikult 10 000 inimese piiri.

Kui Tallinn kehtestas 2013. aasta alguses tasuta sõidu linna elanikele, asusid kõikide ümberkaudsete omavalitsuste elanike ametlikud arvud kukkuma. Praeguseks on Keila elanike arv jõudnud Tallinna otsuse eelse tasemeni ning 1. septembri seisuga on linnas 10 012 elanikku. Kuid linnapea Enno Felsi sõnul elab tegelikkuses Keilas veelgi rohkem inimesi.

Linnapea hinnangul on Keila elamufondis eluruume rohkem kui 10 000 inimesele. “Kui Tallinn kehtestas tasuta ühistranspordi ainult tallinlastele, registreerisid tuhanded inimesed üle Eesti end Tallinna elanikuks ja nii langes ka Keila elanike arv 9700 kanti,” viitas Enno Fels.

Ta lisas, et kuigi viie aasta tagune elanikkond on Keilas tänaseks taastatud, elab järjest kasvavas Keilas aga rohkem kui 10 000 inimest.

“Keilas on hoogustunud elamuarendus ja siia soovivad oma kodu rajada järjest enam just noored pered, kes hindavad rahulikku ja looduslähedast elukeskkonda ning oluliste teenuste nagu kooli ja lasteaia lähedust,” märkis linnapea.

Felsi sõnul on üksikisiku tulumaks oluline osa omavalitsuse eelarvest ja sissekirjutus mõnda teise omavalitsusse tähendab samavõrra väiksemat kodukoha eelarvet, millest peetakse üleval kohalikke koole ja lasteaedasid, sotsiaal- ja keskkonnakaitset ning tagatakse heakorda. “Mul on hea meel, et järjest enam inimesi mõistab, et läbi õige sissekirjutuse saadakse osa kodukoha olulistest teenustest ning panustatakse ka linna arengusse,” tänas Fels kodukohta registreerunud linnakodanikke.

Linnapea loodab, et tasuta ühistranspordi laines lõpetab ka Tallinn diskrimineerimise elukoha järgi ning autostumise vastases võitluses tagab tasuta linnatranspordi nii Keila kui ka teiste omavalitsuste inimestele. “Keilas on ühistransport olnud tasuta juba aastaid ja seda kõigile, ka tallinlastele,” tõi Enno Fels võrdluse.

Keila linn jätkab ka tänavu elanike kojukutsumise kampaaniaga. Uuel aastal jõustub ka rahvastikuregistri seaduse muudatus, mille kohaselt kustutatakse rahvastikuregistrist nende inimeste aadressid, kes pole pärast kolimist oma uuest elukohast teada andnud ja kelle aadress on registris omavalitsuse täpsusega. Selleks, et olulistest teenustest mitte ilma jääda, tasub inimestel esitada kohalikule omavalitsusele oma õiged elukoha andmed.

Baltic News Service

 

Siin Norman Tamkivi 2010 aastal tehtud "Keila - minu kodu" võidufilm. Elanikke Keilas siis oli alla 10 000.