Skip to main content
Blogi > Liiklus

Kindlustaja: löökaukude põhjustatud sõidukikahjude arv kasvab

Kindlustaja: löökaukude põhjustatud sõidukikahjude arv kasvab

TALLINN, 30. jaanuar, BNS - Heitlik talveilm, kiirelt vahelduv temperatuur ja naastrehvid lõhuvad teekatet ning If Kindlustuse kahjustatistikast selgub, et jaanuaris on sagenenud ka kaskokahjud, kus autojuhid on löökaukudes oma sõidukeid kahjustanud.

Keskmine löökaugu põhjustatud kaskokahju on 855 eurot, sealjuures saavad löökaugust läbisõidu tagajärjel enim kahju sõidukite rehvid, veljed ja silladetailid. Mullu oli suurim selline kahju 2720 eurot, kui maastur sõitis veeloigus asuvasse löökauku. Sõidukil tuli välja vahetada kaks velge koos rehvidega ning lisaks oli autol vaja remontida vedrustust.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Martin Kuke sõnul tõuseb löökaugu kahjude hulk igal aastal hüppeliselt kevadel lume sulamise järel, kuid temperatuuride kõikumine on juba teeauke suurendanud ning iga nädal toob kindlustusele enam teateid löökaugus lõhutud autodest. „Sula korral võivad teed katvad lombid suuremad löökaugud autojuhtidele märkamatuks muuta. Eriti tähelepanelik tasub olla, kui teel on näha kruusa või killustikku, sest need võivad viidata tekkinud augule.Veelompidest läbi sõites tuleks ettevaatuse mõttes kindlasti hoog maha võtta,“ ütles Kukk.

Löökaukude põhjustatud kahju sõidukile hüvitab kaskokindlustus ja omavastutuse osa on võimalik välja nõuda tee valdajalt. Kui löök­august läbi sõites saab auto kahjustada, on oluline juhtum sündmuspaigal fikseerida ja teavitada politseid. 

 

Baltic News Service