Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Vangla

Kinnipeetav saab vanglas kukkumise eest 300 eurot hüvitist

Kinnipeetav saab vanglas kukkumise eest 300 eurot hüvitist

TALLINN, 8. november, BNS - Viru vangla peab maksma 300 eurot hüvitist kinnipeetavale, kes kukkus ligi viis aastat tagasi vangla märjal põrandal ning sai kergelt vigastada, selgub riigikohtu teisipäevasest otsusest.

Liikumiseks karku kasutav kinnipeetav kaebas vangla kohtusse, kuna kukkus 2012. aasta sügisel Viru vanglas kahel korral. Esmalt kukkus vang 28. oktoobril jalutusala jäitunud ja libedustõrjeta põrandal, teine kord aga 5. novembril vangla märjal põrandal, kusjuures talle oli antud korraldus koristamise käigus kanda ämbrit. Kinnipeetav leidis, et vangla peaks talle maksma hüvitiseks 3000 eurot.

Tartu halduskohus jõudis otsuseni mullu märtsis, rahuldades vangi kaebuse osaliselt. Jalutusala vahejuhtimi puhul kohus vanglas süüd ei näinud, kuna kinnipeetaval oli võimalik hoiduda jalutusalale sisenemisest ning jäitunud põrandale astumine oli tema enda otsus. Märja põranda intsidendi osas leidis aga kohus, et, vangla poleks tohtinud karguga liikuvale kinnipeetavale anda tööülesandeid, mis sisaldasid ämbri kandmist, samuti ei hoiatatud teda märja põranda eest ning pärast kukkumist ei aidanud ametnikud seljavigastusega kinnipeetavat põrandalt üles. Hüvitiseks mõistis kohus vangi kasuks välja 300 eurot.

Hiljem jäi halduskohtu lahend kahju määramise osas jõusse ka ringkonnakohtus ja riigikohtus.

 

Baltic News Service