Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Majandus

Kitt: majanduslik ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem

Kitt: majanduslik ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem

TALLINN, 1. november, BNS - Swedbank Eesti juhi Robert Kitti hinnangul läheb Eesti majandusel paremini kui kunagi varem, kuid seejuures on ka ühiskonnas valitsev majanduslik ebavõrdsus suurem kui kunagi varem.

"Meie majandusel läheb praegu väga hästi, palgad kasvavad, eksport kasvab ning pensionifondidel läheb hästi. Kuid seejuures tuleb tõdeda, et ka ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem," ütles Swedbank Eesti juht Robert Kitt Rimi majanduskonverentsil.

"Meil on Eestis inimesed, kes ei saa praeguses majanduslikus keskkonnas hakkama," lisas ta.

Swedbank Eesti juhi sõnul põhineb praegune majandusedu ennekõike sellel, et ärimudelid on muutunud nutikamaks, investeeringud ja tööjõu lisaväärtus kasvanud. Kuid see toob omakorda kaasa selle, et teatud ühikonnagrupid ei tule sellises uues majandulikus olukorras enam toime.

"Uued ärimudelid ja nutikam tööstus toovad kaasa selle, et alghariduseta keskealised mehed ja kuuekümnendates aastates kõrgharidusega naisterahvad, kelle kvalifikatsioon on tänaseks aegunud jäävad lihtsalt maha," märkis Kitt.

Seejuures märkis Swedbank Eesti juht, et käesoleva aasta majandustõus oli etteaimatav, ning viimaste aastate majanduslangus tugines pigem erandlikel üksikjuhtumitel.

"2017. aastal läheb Eesti majandusel väga hästi ning see oli ka etteaimatav. Pigem põhines viimaste aastate majanduslangus üksikutel juhtumitel, näiteks Venemaale kehtestatud sanktsioonide või meie suurima eksportriigi Soome majandulanguse tõttu," rääkis ta.

"Eesti majanduse edu põhineb ennekõike nutikatel ettevõtjatel ja riigi vähesel sekkumisel. Meil on 10 000 ettevõtjat, kes mõnikord küll kõrbevad, kuid tõusevad seejärel ikkagi uuesti jalule ning leivad endale lõpuks õige nišši," ütles Kitt.

"Meie Nokia on see, et meil puudub oma Nokia." lisas ta.

 

Baltic News Service