Skip to main content
Blogi > Tartu

Klaas tahab peatada Tartu elanike arvu vähenemise

Klaas tahab peatada Tartu elanike arvu vähenemise

TALLINN, 19. jaanuar, BNS - Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul mõtleb linn tõsiselt uute korterite ehitamise ja töökohtade loomise toetamisele, et pidurdada ülikoolilinna elanike arvu kahanemist, kirjutab Tartu Postimees.

"Linna juhtimise seisukohalt oleme ümber korraldanud tööd osakondades, et endise Tähtvere valla teemad saaksid hästi kaetud. Kindlasti on tööd juurde tulnud. Samas loen heaks tulemuseks seda, et kui enne töötas Tähtvere vallavalitsuses 19 inimest, siis pärast liitmist Tartu linnaga oleme 12 töökohta kokku hoidnud," rääkis Klaas usutluses Tartu Postimehele.

"Kindlasti on tähtis, et esimesele sammule järgeneksid järgmised sammud, suurema administratiivse üksuse moodustamine. Olen kindel, et Suur-Tartu loomine seisab ees. Praegune linnavalitsus jätkab tööd selles suunas. Nii suudame elu paremini ja mõistlikumalt korraldada. Tartu võidab seda, et liitmine annab hea kogemuse, kuidas edasi minna administratiivse või riigireformiga," märkis Klaas.

Tema sõnul elab Tartu lähiümbruses palju rohkem inimesi, kui ametlikult on sinna registreeritud. "Tartus on 20 000 üliõpilase ringis, kindlasti on siin inimesi, kes elavad ja töötavad Tartus, aga pole siia registreeritud – kui palju neid on, ei oska ma öelda. Nende inimeste teadvusse peame viima, et kui nad elavad Tartus, peaksid nad olema ka registreeritud kohta, kus nad tarbivad avalikke teenuseid. Nagu hiljutine teavituskampaania Tartu linnas ja Elva vallas näitas, ei ole selle sõnumi levitamine kerge. Tartu linn ei läinud seda teed, et pakkuda suveniire ja rahalisi preemiaid, Elva läks selle peale. Tartus registreeriti natuke rohkem end  sisse, Elva võitsis juurde viis inimest," rääkis Klaas.

"Näeme ka, et jätkub valglinnastumine, mis on ühtpidi arusaadav, sest suurema aiaga eramajade ehitamiseks on seal soodsamad tingimused. Valglinnastumise negatiivsete mõjude vähendamiseks oleks igal juhul mõistlik suurema omavalitsuse arendamine. Nende teemade kõrval on oluline, et Tartu jätkaks uute elamispindade rajamist, soodsate elamispindade rajamist, eelkõige kortermajade ehitamist. See hoogustub, aga Tartus on selleks rohkem võimalusi," ütles Klaas.

"Teeme koostööd, et ettevõtjad oleksid motiveeritud looma Tartusse uusi töökohti. Tartus on palju noori inimesi, kes tulevad üle maailma Tartusse õppima kõrgkoolidesse ja ka kutsehariduskeskusesse. Nende noorte inimeste võimalikult varajane sidumine Tartu tööandjatega praktikakohtade abil on väga tähtis. Pingutame linnavalitsuses sellise koostöö süvendamise nimel, loome praktikakohtade andmebaasi," lisas Klaas.

 

Baltic News Service