Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

KMG ehitab Tallinna lennujaama juurde 13 miljoni eest parkimismaja

KMG ehitab Tallinna lennujaama juurde 13 miljoni eest parkimismaja

TALLINN, 6. september, BNS – Tallinna Lennujaamale projekteerivad ja ehitavad 13 miljoni euro eest 1100-kohalise parkimismaja KMG Inseneriehituse AS ning Läti ettevõte AS LNK Industries.

AS Tallinna Lennujaam ning KMG Inseneriehituse AS ja AS LNK Industries esindajad allkirjastasid kolmapäeval ehituslepingu, mille kohaselt rajatakse 2019. aastaks Tallinna lennujaama 1100 sõidukile mõeldud parkimismaja, teatas Tallinna Lennujaam.

Lepingu maksumuseks kujuneb ligi 13 miljonit eurot. Projekteerimisega alustatakse koheselt, kuid ehitustegevus algab 2018. aasta jaanuaris. Ehitustööde valmimise hinnanguline tähtaeg on 1. jaanuar 2019. aastal.

Tallinna Lennujaama taristu arendusdirektori Tõnu Mühle sõnul tingib lennujaama läbivate reisijate arvu kasv täiendavad nõudmised ka parkimisvõimalustele. "Täna lennujaama ees kasutusel oleval parkimisalal on ruumi 450 sõidukile ning tippaegadel on reisijatel raskusi oma sõidukitele parkimiskoha leidmisega," märkis Mühle. "Tegemist on väga vajaliku investeeringuga, sest parandame sellega oluliselt ligipääsu lennujaamale ning reisijale pakutava teenuse kvaliteeti," lisas ta.

Kolmekorruseline parkimishoone jaotub viieks omavahel ühendatud hooneosaks. Reisiterminali ja tulevase parkimismaja ühenduse piirile rajatakse liikuvad kaldteed, liftid ja trepikojad, mida omakorda ühendavad läbi korruste ulatuvad kaetud katusega valgusavad.

 

Baltic News Service

 

Ühtlasi pakub KMG Inseneriehituse AS tööd antud objekti OBJEKTIJUHILE, klõpsa siin.