Skip to main content
Blogi > Kohila

Kohila uus vallavanem on Uku Torjus

Kohila uus vallavanem on Uku Torjus

TALLINN, 2. mai, BNS - Kohila vallavolikogu valis 13 häälega Kohila uueks vallavanemaks Uku Torjuse, teine kandidaat Marika Jahilo kogus seitse häält, kirjutab Raplamaa Sõnumid. 

Heiki Hepneri viimane tööpäev vallavanemana oli 28. aprillil, 29. aprillil andis ta riigikogu ees ametivande, et asuda seal tööle riigikogu liikmena. Samas taastas ta oma volitused Kohila vallavolikogus. Need lõppesid siis, kui ta asus tööle vallavanemana.

Kohila vallavanema kohale esitati kaks kandidaati – Heiki Hepner esitas Uku Torjuse ning volikogu liige Jaanus Ernits esitas Marika Jahilo. Uku Torjus on seotud Kohilaga alates aastast 1989, mil tuli tööle lähikonda metsamajandisse elektriinseneriks. Peatselt asus ta aga tööle Kohila alevivalitsusse, algul sotsiaalnõunikuna. 1990-ndate lõpust kuni praeguseni on ta töötanud Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis, kus ta on sotsiaalhoolekande- ja terviseosakonna juhataja. Vahepeal töötas ka paar aastat sotsiaalministeeriumis osakonnajuhatajana. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis magistriõppe sotsiaaltöös ja õpib praegu uuesti Tartu Ülikoolis magistriõppes, seekord on ta erialaks muutuste juhtimine ühiskonnas.

Teine kandidaat Marika Jahilo töötab Eesti Rahvusringhäälingus ja osales ka äsjases valimiskampaanias Elurikkuse Erakonna esindajana. Tema töö on olnud seotud kommunikatsiooni ja turundusega ja ta nimetas ka ennast tutvustades Kohila puhul tähtsaks piirkonna turundamist.

Uus vallavanem asub ametisse 3. juunist, seni asendab vallavanemat abivallavanem Argo Luik, kes ka juba seekord jagas volikogule vallavanema informatsiooni.

 

Baltic News Service