Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kohus

Kohus andis Henry Kallasele õiguse ja tagastas Lamborghini

Kohus andis Henry Kallasele õiguse ja tagastas Lamborghini

TALLINN, 31. jaanuar, BNS - 22. jaanuaril lõpetas Harju maakohus peaaegu viis aastat kestnud menetluse ärimees Henry Kallase (28) rahapesu asjas, ühtlasi vabastas kohus aresti alt kaheksa korterit, sportauto Lamborghini Aventador ja kuuekohalise summa sularaha, kirjutab Eesti Ekspress.

Samuti mõistis kohus riigilt välja umbes 50 000 eurot menetluskulusid. Ka jättis kohus riigi kanda arestitud kinnisvara ja sõiduki hoiu- ja hoolduskulud vastavalt 30 000 euro ja 20 000 euro ulatuses. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus on lubanud maakohtu otsuse vaidlustada.

Riigiprokuratuur esitas kohtule tõendina Kallase kohta Soomes toimunud kriminaalasja materjalid. Need käsitlesid seda, kuidas Kallase firmad andsid Soomes laenu ilma nõutava registreeringuta ja teenisid seeläbi ebaseaduslikku tulu. Kuna uuritav kuritegu oli menetluse ajaks aegunud, mõistis Helsingi linnakohus Kallase 2016. aastal õigeks. Helsingi kohus menetles sisuliselt vaid vara konfiskeerimist, mille aegumine ei olnud saabunud, kirjutab Eesti Ekspress.

Kohus selgitas välja, et etteheidetava teoga tulu ei teenitud ja seetõttu ei kuulu ka vara konfiskeerimisele. Eestis toimunud kohtuasja eelistungitel rõhutas Kallase advokaat Jaak Siim, et Soome kohtu otsus ei saa olla Eestis süüdimõistmise aluseks, kuna rikuks põhimõtet, et kaks korda ühe asja eest süüdi mõista ei saa.

 

Baltic News Service