Skip to main content
Blogi > Sommeljee

Kohus mõistis suurel hulgal alkoholi omastanud kelneri tingimisi vangi

Kohus mõistis suurel hulgal alkoholi omastanud kelneri tingimisi vangi

TALLINN, 29. detsember, BNS - Kohus karistas üle 80 000 euro väärtuses alkoholi omastanud joogikelnerit tingimisi vangistusega, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu maakohus mõistis läinud kuul ühe ettevõtte joogikelneri, kes omastas üle 80 000 euro väärtuses tööandja alkoholi, kokkuleppemenetluses süüdi suures ulatuses omastamises ja määras talle tingimisi poolteise aasta pikkuse vangistuse. Karistust ei pöörata täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane kolme aasta jooksul toime järgmist kuritegu.

Leht kirjutab, et varem kriminaalkorras karistamata joogikelner oli ametilt müügijuht, kuid tegeles pea kõigega peale raamatupidamise: ostis, müüs ja turundas alkohoolseid jooke, koostas aruandeid, oli transpordi- ja laomees.

2012. aastal hakkas ta ettevõtte raha ja napse kõrvale panema. Seejärel hakkas ta üha rohkem alkoholi pruukima. Mitu aastat võttis ta laost veini ja jõi igal õhtul kaks–kolm pudelit. Leht märgib, et paljud omastatud joogid maksavad kümneid eurosid, kallimad üle 100 euro.

Kauba ja raha omastamine ei tulnud aastaid välja, kuna müügijuht ütles inventuuri ajal raamatupidajale valesid arve. Valearveid tegi müügijuht paari aasta jooksul kümmekond.

Ettevõtte juht pöördus riisumisest teada saades politseisse, kuid laseb mehel firmas edasi töötada. "Ta on kogenud sommeljee ja oma ala spetsialist. Nii saab ta firmale tekitatud kahju hüvitada," lausus ettevõtte juht uurijale ütlusi andes. Ettevõte tahab töötajalt tagasi 105 510 eurot ja 70 senti.

Karistusseadustik näeb suures koguses omastamise eest ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

 

Baltic News Service