Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Kokk: väärtusliku põllumaa juurde peab saama ehitada elumaja

TALLINN, 4. detsember, BNS – Riigikogu maaelukomisjoni esimehe ja riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liikme Aivar Koka hinnangul peab väärtusliku põllumaa juurde saama vähemalt 5 protsendi ulatuses ehitada ka elumaja.

"Eesmärk on see, et väärtuslik põllumaa peab jääma põllumeestele, kuid samal ajal ei tohi Eestismaal ka muu areng seisma jääda. Piirkondades peab olema võimalik tegeleda nii ettevõtlusega kui ka kodude rajamisega," ütles Kokk BNS-ile.

Esmaspäeval kohtusid riigikogu maaelukomisjoni liikmed ja maaeluministeeriumi esindajad Võrumaa omavalisusjuhtidga seoses väärtusliku põllumajandusmaa kaitsmise küsimusega.

"Kui esialgse seisukoha järgi ei tohiks väärtuslikul põllumaal muud tegevust peale põllumajanduse toimuda, siis leidsime, et iga maa juures peaks lubama kusagil viie protsendi ulatuses ehitada. Näiteks kui põllumees on talu rajanud põllumaa juurde ning noorperemees tahaks ka endale maja ehitada, siis peaks ta 1000-2000 ruutmeetri ulatuses seda ikkagi teha saama," rääkis Kokk.

Seejuures jätkuvad Koka sõnul arutelud antud küsismuses järgmisel aastal ning otsust pole ilmselt lähiajal oodata. "Kuna tegu on nii olulise teemaga, siis ei saa väiksel ametkonnal või minsteeriumil üksi lasta otsust teha. See peab olema laiapõhjaline ja kõiki osapooli kaasav," lisas maaelukomisjoni esimees.

Maaeluministeerium saatis käesoleva aasta augustis kooskõlastusringile maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse, mis muuhulgas suurendab väärtusliku põllumajandusmaa kaitsemeetmeid, raskendades selle muutmist näiteks metsa või siis elamumaaks.

Antud teemat peab oluliseks ka Euroopa Parlament, mille hinnangul kuuluvad maa, selle haldamine ja linnaehituseeskirjad liikmeriikide pädevusse ning mis on kutsunud riike üles oma riiklikes meetmetes paremini arvesse võtma põllumajandusmaa kaitset, haldamist ning maatehinguid.

 

Baltic News Service