Skip to main content
Blogi > Palk

Kolmanda kvartali mediaanväljamakse tõusis 8,2 protsenti 909 euroni

TALLINN, 29. november, BNS – Töötajatele tehtud mediaanväljamakse kasvas maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel kolmandas kvartalis aastaga 8,2 protsenti 909 euroni.

Töötajatele tehtud väljamaksete summa oli 1,78 miljardit eurot ja väljamakse tehti 568 000 inimesele. Võrreldes 2016. aasta kolmanda kvartaliga suurenes mediaan 69 euro võrra ehk 840 eurolt 909 euroni, toona tehti väljamakseid 563 000 inimesele summas 1,63 miljardit eurot ehk 146,3 miljonit eurot vähem, teatas MTA.

Mediaanväljamakse tähistab summat, millest suuremaid ja madalamaid väljamakseid oli võrdselt. MTA kvartaalsete väljamaksete statistika sisaldab palka ja muid tulumaksuga maksustatavaid tulusid, mida tööandja deklareerib tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni lisas. Selle hulka ei kuulu koondamishüvitised.

Statistika parema võrreldavuse huvides täpsustas amet 2017. aasta esimesest kvartalist mediaani arvutamise metoodikat. Varasema metoodika järgi summeeriti isiku aasta jooksul saadud bruto väljamaksed ja saadud summa jagati 12 kuuga ning seejärel leiti saadud summast mediaan.

Kuna selline arvutamine ei võtnud arvesse seda, mitme kuu jooksul inimene reaalselt sissetulekut sai, siis alates 2017 esimesest kvartalist leitakse mediaanpalk kvartali jooksul inimestele tehtud kõikide kuu palgamaksete alusel. Arvutuskäigu muutuse tõttu on mediaan ka veidi kõrgem.

 

Baltic News Service