Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööelu

Konfliktid nõukoguga maksid haiglajuhile töökoha

TALLINN, 12. september, BNS - Tõrva tervisekeskuse ja haigla nõukogud otsustasid mõlema asutuse juhataja Heli Holmi ametikohalt vabastada - bõukogu liikmete sõnul esines asutuste juhtimises lubamatuid puudusi, kirjutab Valgamaalane.

Holmi viimane tööpäev oli 9. august, asutuste juhtimise võttis ajutiselt üle Helme pansionaadi juht Peeter Arro. Tervisekeskust oli Holm selleks ajaks juhtinud 15 ja haiglat 10 aastat. Poole aasta jooksul suurenenud vastuolud nõukoguga olid naise sõnul hakanud ta tervisele. Seetõttu esitas ta lahkumisavalduse. «Ma enam ei maganud öösiti, muudkui muretsesin, mõtlesin, et mida ma olen valesti teinud, miks selline survestamine käib,» sõnas Holm.

Nõukogud otsustasid lahkumisavaldust eirata ja Holm ametist tagasi kutsuda. Sihtasutuse Tõrva Haigla nõukogus on seitse ja OÜ Tõrva Tervisekeskus nõukogus viis liiget. Kahe nõukogu peale toetasid otsust kõik liikmed, vaid Põdrala vallavanem Aivar Uibu jäi erapooletuks. Mõlema nõukogu esimees, Tõrva linnapea Maido Ruusmann ütles, et etteheiteid oli linnas kuulda juba mõnda aega.

Tõsisemalt hakkas nõukogu haigla juhtimist uurima sel kevadel, kui nõukogu ette tuli proviisoriametit pidav haigla patsiendi lapselaps, kes väljendas haigla töökorralduse suhtes rahulolematust. Kaebuse kohta ütles Holm, et ükski õde ei saa iseseisvalt ravi määrata ning alati on konsulteeritud arstiga. Haigla nõukogu tänavu mais toimunud koosoleku protokollist selgub, et arsti nimi jäi lihtsalt ravimi taha kirjutamata.

 

Baltic News Service