Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Konverents

Konverents võtab luubi alla töökeskkonna uueneval tööturul

TALLINN, 6. november, BNS - Tallinnas toimub teisipäeval rahvusvaheline konverents „Hea töökeskkond uueneval tööturul“, kus muutuste üle töökeskonnas uueneval tööturul arutlevad rahvusvahelised eksperdid ning töötajate, tööandjate ja riigi esindajad. 

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on uuenev töökeskkond praegune reaalsus paljudes Eesti ettevõtetes. „Tehnika kiire areng on meie ellu toonud palju uut, andnud juurde palju uusi võimalusi, teinud meie tööd kergemaks. Samas on tulnud juurde ka hulk uusi probleeme. Oleme pidevalt kättesaadavad, tegeleme tööasjadega ka siis, kui peaksime hoopis puhkama.  Nii ongi tööstressist saanud üks suurimaid tööga seotud terviseprobleeme,“ ütles ta.  „Kõigi nende muutustega tuleb harjuda ja õppida uuenenud tööturul toime tulema nii, et säiliks hea töökeskkond. Võimalusi selleks arutamegi koos ekspertide, töötajate, tööandjate ja riigi esindajatega,“ lisas Maripuu.

Konverentsi avavad tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu, peaminister Jüri Ratas ning riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester. Tööturu muutumisest ajas teeb ettekande Tartu Ülikooli professor Raul Eamets. Euroopa Kolledži professor doktor Sacha Garben räägib uuenenud tööturu kogemustest ja tuleviku väljakutsetest. Töökoha disainimisest töötajate ootustele vastavaks kõneleb doktor Kai Seiler Nordrhein-Westfaleni liidumaa töökorralduse instituudist. Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu käsitleb tööaja korraldust ja kaugtööd kui motivaatorit.  Postimehe meediapraktikandid Britt-Kathleen Mere ja Mona Lii Konnapere teevad ülevaate noorte ootustest tööle ja töötingimustele.

Konverentsil jagatakse ka isiklikke kogemusi muutuval tööturul, stressist ja uute valikute tegemistest. Debatil uueneva töökeskkonna nõuetest tööturu osapooltele osalevad Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, riigikogu esimees Eiki Nestor ja Eesti Reformierakonna esinaine Kaja Kallas. Konverentsi lõpus tunnustab tervise- ja tööminister Riina Sikkut konkursi „Hea töökeskkond 2018“ võitjaid.

Rahvusvahelise konverentsiga tähistab tööinspektsioon oma 100. sünnipäeva. Konverentsil tunnustatakse konkursi „Hea töökeskkond 2018“ võitjaid.

 

Baltic News Service