Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kutseõpe

Koostöölepe pani aluse laevaehituse magistriõppele Saaremaal

TALLINN, 25. aprill, BNS - Saaremaa vallavanem Madis Kallas ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor Jaak Aaviksoo allkirjastasid teisipäeval TTÜ Eesti Mereakadeemia Meremajanduse keskuses Kuressaares Saaremaa valla ja ülikooli vahelise koostöölepingu, millega vald toetab viie aasta jooksul tehnikaülikooli laevaehituse ja meretehnika ning meremajanduse suunalist õppe-, teadus- ja arendustegevust 250 000 euroga. 

Lepingu sõlmimisega pandi algus rahvusvahelise laevaehituse magistrikava arendamisele Saaremaal. „Selle lepinguga kinnitatakse kõrghariduse jäämine Saaremaale ja tahaks loota, et jäädavalt, sest kõrghariduse omandamise võimalus pole Saaremaal alati enesestmõistetav olnud. Väga oluline on ka see, et kõrgharidus, mida siin omandada saab, on valdkonnana ennekõike just Saaremaast ja merest lähtuv. Valla jaoks on lepingu sõlmimise otsuse teinud lihtsamaks seegi, et laevaehituse ja merega seotud ettevõtted on valmis koostööle igati kaasa aitama. Saaremaa vallavolikogu toetas koostöölepingu sõlmimist ühehäälselt – see näitab samuti, et Saaremaa jaoks on tegu läbimõeldud ja vajaliku sammuga,“ ütles Saaremaa vallavanem Madis Kallas allkirjastamisel.

„Allkirjastatud koostööleping on kogu TTÜ ja Mereakadeemia jaoks märgilise tähtsusega. Juba eelmisel nädalal liitus meiega esimene laevaehituse professor ja koostööleppe sõlmimine vallaga on järgmine samm kujundamaks Saaremaal tõelist laevaehituse teadus- ja arendusvaldkonna innovatsiooni keskust. Valla ja siinsete ettevõtete tugev toetus on enam kui tänuväärne ning loob tõeliselt soodsa pinnase konkurentsivõimelise rahvusvahelise laevaehituse magistrikava arendamisele Saaremaal,“ kommenteeris TTÜ Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger.

Eelmisel nädalal asus TTÜ Eesti Mereakadeemia Meremajanduse keskus ametisse laevaehituse professor, kelleks sai Kuressaarest pärit Mihkel Kõrgesaar. Laevaehituse professori ametikoha eesmärk on teadus- ja arendustegevuse eestvedamine laevaehituse ja laevade hüdrodünaamika valdkonnas.

 

Baltic News Service