Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Logistikauudised

Koroonaviiruse mõjust logistikasektorile

Koroonaviiruse mõjust logistikasektorile

Logistikasektori üks suurimaid mõjutajaid on hetkel koroonaviirus. Koroonaviirus nagu iga teine sarnane haigusepuhang mõjutab alati ka logistikasektorit, sest logistika ühendab inimesi. Olukord ja viiruse mõju võib päev-päevalt muutuda, aga anname esmase lühiülevaate, kuidas see hetkel meie klientide kaupade liikumist mõjutab ja mida võiks viiruse kohta teada.

Koroonaviirus ehk COVID-19 sai alguse Hiinast, Wuhani linnast möödunud aasta lõpus. Terviseameti andmeil on koroonaviiruse peamised sümptomid umbes 38-kraadine palavik, köha ja hingamisraskused. Praeguseks on viirus jõudnud igale mandrile ning riskipiirkondadeks on Hiina, Põhja-Itaalia, Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea. Hiljuti kinnitati viiruse jõudmist Eestisse.

Lennutransporti mõjutab enim tühistatud või vähendatud lendude arv Hiina suunal. Kaubaruumi vähenemine põhjustab transpordihinna tõusu ning pikendab tarneaega. Meretranspordis on samuti veovõimalused laevade väljumiste tühistamise tõttu vähenenud, see tekitab ka puudujäägi tühjade konteinerite olemasolus ning taas transpordihinna tõusu. Raudteetransporti on siiani eelkõige mõjutanud Hiina tootmispiirkondade ja kohaliku transpordi suletus. Piiratud Hiina tarnevõimalused sunnivad otsima alternatiive, mis avaldab mõju ka muudele Aasia piirkondadele.

Viirus mõjutab samuti autotranspordi tarnekiirust mitmetesse piirkondadesse. Kaupu kontrollitakse põhjalikumalt ja toimuvad pidevad muutused seoses viiruse kiire levikuga. Hetkel ei ole võimalik saata ja korjata kaupu teatud piirkondades Põhja-Itaalias (üksikud alad postikoodidides 26 ja 35).

Terviseamet annab selge sõnumi, et tuleb olla ettevaatlik, aga paanikaks veel põhjust ei ole. Soovitame enne kauba saatmist riskipiirkondadesse uurida, kas ja kuidas on koroonaviirus mõjutanud kaupade liikumist antud piirkonnas. Kõige parem on lisainfo saamiseks pöörduda otse meie veokorraldajate poole.

Maanteetranspordiga seotud küsimused saatke meilile road@ace.ee.

Lennu-, mere- ja raudteetranspordiga seotud küsimused airsea@ace.ee.

ACE Logistics