Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Kredex: ekspordiriski vastu võiksid kindlustada ka väikeettevõtted

Kredex: ekspordiriski vastu võiksid kindlustada ka väikeettevõtted

TALLINN, 7. veebruar, BNS – Kredexi Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul võiksid ekspordiriski vastu end kindlustada senisest enam ka väikeettevõtjad.

Rukholm tõi välja, et kui veel täna tahetakse enim kindlustada tehinguid, mis algavad 20 000 eurost ja küünivad paarisaja tuhande euroni, on üha kiiremini kasvamas huvi ka väiksemate, näiteks alates 5000 euro suuruste tehingute kindlustamise vastu. "Kindlasti julgustan kõiki väike-ettevõtjaid ka paari tuhande euro suuruseid tehinguid kindlustama, et vältida arvete mitte-laekumisega seotud ebameeldivusi," ütles Rukholm pressiteate vahendusel.

"Senised kindlustamise võimalused on olnud väikeste ettevõtete jaoks, kes alles alustavad ekspordiga, liiga keerulised ja kulukad. Kui aga arvestame, et 98 protsenti Eesti ettevõtetest on väike-ettevõtted, siis on see äärmiselt oluline, et nüüd on ka neil võimalus lihtsamini ekspordiga alustada ja julgemini uutele turgudele laieneda," lisas Rukholm.

Möödunud aastal Kredexi poolt avalikustatud ekspordiriski kalkulaator on tekitanud Rukholmi sõnul väikeettevõtete ja alustavate eksportijate seas huvi selle vastu, kuidas ennetada kahjusid, mida võivad ettevõttele tekitada välismaiste klientide poolt maksmata jäänud arved. Tänaseks on kalkulaatorit kasutanud juba üle 10 000 ettevõtja.

Eksporditehingu kalkulaatori kasutamise statistika näitab, et kõige enam tunnevad eksportijad huvi just Skandinaaviamaades sõlmitavate tehingute kindlustamise vastu, mis on Rukholmi sõnul Eesti ekspordinäitajaid arvestades üsna loomulik. Samas on ettevõtted uurinud ka tehingute kindlustamise kohta näiteks Malaisias, Indias, aga ka Lätis ning Hollandis. Samuti uurivad ettevõtted pikemate, näiteks 60- ja 120-päevaste maksetähtaegade kohta, mis on paljudel eksporditurgudel tavapärased.

KredEx Krediidikindlustus on krediidiriskide kindlustusettevõte Eestis, mis pakub eksportijatele võimalust kindlustada laekumata arvetest tulenevate kahjude vastu.

 

Baltic News Service