Skip to main content
Blogi > Pärnu Konverentsid

Kristi Jõeorg: tööandja riskib, kui jätab vaimse tervise vaid töötaja mureks

Kristi Jõeorg: tööandja riskib, kui jätab vaimse tervise vaid töötaja mureks

Aprillis Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev töökeskkonna valdkonna arendaja Kristi Jõeorg tuletab meelde, et töötaja on see, kes toob ettevõttele tulu. "Kui tööandja jätab vaimse tervisega tegelemise vaid töötaja enda mureks, võtab ta suure riski," hoiatab ta.

Riskianalüüs OÜ juht ja asutaja ning töökeskkonna valdkonna arendaja Kristi Jõeorg ütleb intervjuus, et Eestis kiputakse töökohta vahetama peamiselt psühhokliima tõttu.

Jõeorg tuletab ka meelde, et töötaja on see, kes toob ettevõttele tulu. "Kui tööandja soovib teenida tulu, on tal paratamatult mõistlik tegeleda töötaja vaimse tervisega samamoodi nagu kõigi teiste protsessidega, mis mõjutavad tulemusi."

"Üks oluline risk on paraku ka kohtujuhtum. Kohtujuhtumid võivad kaasneda olukordadega, kus töötaja tunneb, et temaga on töökohal käitutud viisil, mis on teda kahjustanud," hoiatab Jõekorg, kes esineb 2.-3. aprillil toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil, mis keskendub seekord riskidele.

Järgneb intervjuu Kristi Jõeoruga.

Oled rõhutanud, et töötaja vaimne tervis on ka tööandja asi. Kui püüda töötajate vaimse tervise tähtsustamist Eesti ettevõtetes kuidagi üldistada, siis kuidas seda teha - kas vaimne tervis saab teenimatult vähe tähelepanu?

Loe edasi ...