Skip to main content
Blogi > Tööintervjuu

Kuidas tööintervjuul teiste seast silma paista

Kuidas tööintervjuul teiste seast silma paista

Soovid tööintervjuul meeldejäävalt esineda? Ihaldad jätta kustumatu mulje vastassoole? Tähtis on võluda kaaslasi esimesest silmapilgust. Jagame sinuga seitset kõige olulisemat nippi, mille abil jätad vastupandamatu mulje juba esimesel kohtumisel.

 

Hea rüht

Eksperdid ütlevad, et esmamulje põhineb 60 protsenti mitteverbaalsel suhtlusel ja 40 protsenti verbaalsel suhtlusel. See tähendab, et sulle antakse hinnang juba enne, kui sa jõuad suu avada. Ära lase end sellest ehmatada – pööra see 60 protsenti enda kasuks hea rühiga. Mäletad sa viimast korda, kui keegi sisenes ruumi kühmus ja arglikuna? Kas sul tekkis soov selle inimesega rääkida? Kui sa oleksid tööandja, kas sa annaksid talle tööd? Ei? Milline üllatus. Kühmus õlad ja langetatud pea jätavad mulje, et sa ei soovi kellegagi rääkida ning inimesed ei soovi sellisele isikule läheneda. Õlad taha ja pea püsti! Nii tundud avatud ja enesekindel ning see muudab su täiesti vastupandamatuks.

 

Enesekindel kõnd

Koos poosiga tuleb ka enesekindel kõnnak. Pole mõtet hoida pead püsti, kui komberdad millegi otsa ning vaatad murelikul ja eksinud pilgul ringi. Kõnni, nagu peaksid kuhugi minema, isegi kui sul pole õrna aimugi, kuhu. Lihtsalt teeskle, kuid sihi siiski rohkem baarileti kui tualeti suunas. Sa tahad jätta enesekindlat ilmet, mitte muljet, et sul on vaja meeleheitlikult WCsse pääseda. Sisene ruumi, nagu sul oleks seal asju ajada, ning inimesed märkavad sind.

 

Õiged riided

Trendikad inimesed jäävad harva märkamatuks, sest nad kannavad alati midagi silmatorkavat. See ei tähenda, et peaksid totaalse stiilimuutuse läbi tegema. Vali esemed, mis muudavad su enesekindlaks ja lisavad ka väikese värvisähvatuse või eelista erksa tooni asemel omapärast disaini. Sirvi ajakirju, et leida inspiratsiooni – kui lappad läbi moeajakirja ning midagi jääb positiivses valguses silma, proovi selle outfit’i detaile oma stiiliga ühildada.

 

Ole avatud ja lähene inimestele

Kui lahkud kodust kehva suhtumise ja morni näoga, ei korva seda suurepärane rüht, enesekindel samm ega silmatorkav stiil. Kellelegi ei meeldi ülbe kuju, kes jalutab sisse, nagu oleks ta kõigist teistest parem. Pigem ole sõbralik, naerata ja loo silmside. Tunne inimeste vastu huvi, küsi nende kohta ja lase neil endast rääkida. Nii tunnevad nad, et nad meeldivad sulle, kuigi sisimas ei pruugi sulle üldse korda minna, kus nad töötavad või mida nad nädalavahetusel tegid. Lihtsalt pea meeles, et iial ei tea, millised kontaktid sulle tulevikus kasuks võivad tulla.

 

Ole kirglik

Inimestega suheldes – nii baaris kui tööintervjuul – ärata inimestes huvi, rääkides teemadest, millesse sa kirglikult suhtud. Ilmast rääkimine võib olla hea vahend vestluse käimatõmbamiseks ja jäämurdjaks, kuid pärast esimest poolt minutit muutub see igavaks. Parem uuri inimestelt, millest nemad huvituvad ja seejärel jaga indu, mida tunned omaenda hobide suhtes. See ei tähenda, et peaksid teesklema, et sulle meeldib jalgpall, kuigi eelistad peotantsu. Kui inimesed näevad, et suhtud millessegi kirglikult, tekitab see neis huvi, sest mõjud inspireerivalt. Sul on, millest rääkida ja teadmisi teistega jagada.

 

Räägi, mida mõtled

Tõeliselt silmapaistvad inimesed pole need, kes lihtsalt naeratavad ja kaasa noogutavad, kui kuulevad midagi, millega nad ei nõustu. Sa ei pea muutma oma arvamust meelega vastupidiseks, et silma jääda, vaid kui sa tõesti ei nõustu kellegi arvamusega, ära karda seda välja öelda. Ära suru oma seisukohti teistele peale, sest muudab su ebameeldivaks. Kui sul aga on hea põhjendus oma argumendile, paistad sa silma aususe ja uuendusliku mõtlemisega. Selle asemel, et öelda: „Ei, see ei ole nii!“, ütle hoopis: „See on huvitav seisukoht. Ma polegi sellele varem nii mõelnud“, ja seejärel avalda oma arvamus. Oma peaga mõelda julgemine ja ausus on kahtlemata need, mis sind kaasanoogutajate seas silmatorkavaks muudavad.

 

Usu endasse

Kõigest kõige tähtsam on usk endasse. Tähelepanu saamiseks pead sa ise uskuma, et oled väärt silma jääma. Kui oled jagu saanud tähelepanu keskpunktis olemisega kaasnevast hirmust, oled omandanud võtme, millega avada inimeste südamed. Sind on maailmas ainult üks – näe hea välja, seisa sirgelt, ole enesekindel ja sõbralik ning pole kahtlustki, et sind märgatakse. Öeldakse ju, et esmamuljet saab jätta vaid ühe korra, muuda see mulje unustamatuks!

 

Buduaar 2012