Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tervishoid

Kuressaare Haiglas avatakse õdede õpe

TALLINN, 6. veebruar, BNS - Tallinna Tervishoiu Kõrgkool avab käesoleva aasta sügisel Kuressaare Haiglas õdede õpperühma eesmärgiga tagada õdede tööjõud Saaremaal.

Kokku võetakse kõrgkooli suvisel vastuvõtul sügisel alustavasse õpperühma vastu 30 üliõpilast. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Kuressaare Haigla SA ja Eesti Õdede Liidu poolt sõlmitud koostöölepingu raames alustatakse tuleval sügisel õdede koolitamisega Saaremaal, Kuressaare Haiglas. Haigla annab omalt poolt õe õppeks vajalikud õppeklassid, õppetöö läbiviimise ja korraldamise eest vastutab kõrgkool. Kuressaare Haiglas alustavasse õpperühma võetakse kõrgkooli suvise vastuvõtu raames vastu 30 üliõpilast, õppetöö algab septembris 2019 ja kestab 3,5 aastat. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernitsa sõnul on kõrgkooli üheks missiooniks tervishoiu valdkonna hariduse võimaldamine erinevates regioonides. “Kõrgkool saab regioonis õpet läbi viia, kui kohalik omavalitsus ja tööandjad innustunult toetavad ning on olemas potentsiaalsed õppijad. Saaremaal oleme õdede õpet juba korraldanud ja kogemus oli väga motiveeriv,” lisas rektor. 

“Kuressaare Haigla on väga tänulik, et Tallinna Tervishoiu Kõrgkool leidis võimaluse korraldada õdede õpet Saaremaal,” ütles Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli. “Positiivseid aspekte on väga palju, millest olulisim on järelkasvu võimalus haiglale, aga ei saa ka unustada regionaalpoliitilist aspekti - gümnaasiumi lõpetajatel on võimalus kõrgharidus omandada kodukohas,” lisas Märt Kõlli. 

Eesti Õdede Liidu asepresidendi Gerli Liiveti sõnul on õdesid Euroopas vaja kõikjal, nüüd ja tulevikus, sest tegemist on kutsealaga, mida ei asenda ka robotid. “Tunnustame tööandjat, kes mõtleb ja arvestab juba täna kuidas tagada haiglas tulevikus kvalifitseeritud personal ning on valmis panustama õppetegevusse kodu lähedal,” ütles asepresident Gerli Liivet. 

 

Baltic News Service