Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Kuressaares algas 6-miljonilise pereatraktsioonikeskuse Wow! ehitus

Kuressaares algas 6-miljonilise pereatraktsioonikeskuse Wow! ehitus

TALLINN, 7. jaanuar, BNS – Esmaspäeval algasid Kuressaares Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaasrahastusega rajatava pereatraktsioonikeskuse Wow! ehitustööd, ligi 6 miljonit eurot maksma minev keskus avavatakse tuleva aasta mais.

Keskusesse rajatakse lisaks erinevatele ajaveetmise atraktsioonidele ka suur toidu- ja esmatarbekauplus ning spordiklubi. Seejuures on tuumikrentnike, kaupluse ja spordiklubiga lepingud juba sõlmitud. Täpsemalt alustavad keskuses tegevust Comarketi kauplus ja spordiklubi 24-7fitness.ee, teatas keskuse arendaja Tulik Invest OÜ.

Pereatraktsioonikeskuse Wow! kontseptsioon on illusioone loovad eksponaadid: võimalus kõndida vihmas märjaks saamata, ronimine tühjuses ja vee all olemine. Planetaarium-sündmustesaalis on 4D kino, võimalus korraldada seminare, kontserte ja eriprogramme kuni 60 inimesele.

Arendaja eeldab juba esimesel tegutsemisaastal pereatraktsioonikeskusele 80 000 külastust, kellest ligikaudu 22 000 on välismaalt. See on võrdväärne Kuressaare linnuse, Saaremaa senise suurima tõmbenumbri külastajaskonnaga. Keskuse loomisega kaasneb 15 uut töökohta.

Keskuse ehitab Korberi OÜ ning selle kontseptsiooni aitasid arendajal välja töötada BDA Consulting OÜ ja KAOS Arhitektid OÜ.

Pereatraktsioonikeskuse rajamist toetab EAS 1,9 miljoni euroga ning selle eeldatav kogumaksumus on 6 miljonit eurot. Keskus avab külastajaile uksed 1. mail 2020.

 

Baltic News Service