Skip to main content
Blogi > Tööjõud

Kutsekool hakkab piimatööstusele töötajaid koolitama

TALLINN, 5. veebruar, BNS - Järvamaa kutsehariduskeskus alustab koos Epiimaga täiesti uut koolitust, mille kaudu tahab piimatööstus saada endale tulevasi töötajaid, kirjutab Järva Teataja.

Epiima uus, Paidesse rajatav piimatööstus pakub tööd 60-70 liinioperaatorile, kellelt nõutakse õigeid töövõtteid, kvaliteeti ja tulemuslikkust. Seetõttu avab kutsekool toiduainetööstuse liinioperaatori aluskoolituse keskendumisega piimatoodete tehnoloogiale. Koolituse lõpetajad võivad töötada protsessijuhi ja -jälgijana uues piimatööstuses, mis hakkab päevas töötlema miljon liitrit piima.

Epiima juhatuse liige Jaanus Murakas ütles, et ettevõte vajab operaatoreid, kes saavad aru iga tegevuse tagamaast ja nende mõjust lõpptoodangu kvaliteedile. «Operaator peab olema kiire mõtlemisega ja otsustusvõimeline. Piima töötlemisel tuleb jälgida parameetreid ja operaatori põhiülesanne ongi reageerida, kui miski normist kõrvale kaldub,» täpsustas Murakas.

Koolituse käigus õpivad tulevased piimatööstuse operaatorid muuhulgas tundma toiduainetööstuse eripära, toiduhügieeni, jäätmekäitlust, toidu- ja tööohutust. Tähelepanu pööratakse ka toiduainetööstuses kasutatavate seadmetele. 160-tunnisest koolitusest 60 tundi moodustab õpe Epiima tehastes, mis loob õppijatele võimaluse saada tööd juba enne uue piimatööstuse valmimist. Koolituse üks õpperühm alustab märtsis ja teine sügisel. 

 

Baltic News Service