Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Kv.ee: Harjumaal on majade hinnapakkumine tõusnud aastaga 7 protsenti

TALLINN, 11. aprill, BNS – Kinnisvaraportaal Kv.ee andmetel on Harjumaa majade müügikuulutuste keskmine hinnapakkumine aastaga tõusnud 7 protsenti ning Tallinnas 9 protsenti.

"Harjumaa majade müügikuulutuste keskmine hinnapakkumine on aastaga tõusnud 7 protsenti ja Tallinnas 9 protsenti. Inimest ostujõud püsib täna veel kannul, ent kui kõrge ehitushinna ja elamispindade suur pakkumine ostjate innukust vaigistama peaks, võime näha müüjate hinnaoptimismi vaibumist," ütles Kv.ee portaalijuht Tarvo Teslon pressiteate vahendusel. "Majade müügihind teeb hoogsat tõusu," lisas ta.

Seejuures asuvad portaali andmetel kalleima müügihinnaga majad mitte Tallinnas, vaid Rae vallas, kus 137 müügis oleva maja eest küsitakse keskmiselt 1605 eurot ruutmeetri kohta. Samal ajal on Tallinnas müügis oleva maja ruutmeetri hind keskmiselt 1562 eurot ja Harjumaal 1377 eurot.

Tänavu märtsis müüdi portaali  Kv.ee kaudu 1623 maja Harjumaal. Neist üle poole ehk 702 maja asusid Tallinnas. Kui Harjumaa majade müügipakkumiste arv on vähenenud aastaga 17 protsenti , siis Tallinnas on uut omanikku otsivate majade arv vähenenud 10 protsenti.   

Kõige odavamalt saab maja osta Paldiskis, kus 15 maja müügipakkumise keskmine hind on 393 eurot ruutmeetri kohta, mis tähendab, et eelmise aastaga võrreldes on hind tõusnud 9 protsenti.   

Kv.ee on kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus ligi 700 000 huvilist. Portaalis on iga päev üleval üle 32 000 müügi- ja üürikuulutust ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 600 kinnisvarafirma ja 1600 maakleri.  

Kinnisvaraportaal Kv.ee omanikfirma Allepal ja City24 omanikfirma Kinnisvaraportaal kuuluvad Eesti Meedia kontserni, kuhu kuulub ka uudisteagentuur BNS.

 

Baltic News Service