Skip to main content
Blogi > Ilm ja kliima

Lähenev madalrõhkkond toob Läänemerele kuni 4-meetrised lained

Lähenev madalrõhkkond toob Läänemerele kuni 4-meetrised lained

TALLINN, 11. november, BNS – Süvenev madalrõhkkond liigub Skandinaavia lõunaosast Läänemerele ja toob endaga kuni 4-meetrised lained.

Ilmateenistus hoiatab laupäeva hommikul Läänemere põhjaosa idavetes puhuva kagutuule eest, mis ulatub puhanguti 15 meetrini sekundis. Õhtupoolikul on lõunavetes oodata edela- ja läänetuule paisumist 14, puhanguti kuni 20 meetrini sekundis. Soome lahel, Väinamerel ja Liivi lahe põhjaosas puhub lõuna- ja kagutuul puhanguti 15 meetrit sekundis. Lainekõrgus on 1,5-3 meetrit, õhtul merel kuni 4 meetrit.

Läänemere põhjaosas puhub laupäeva hommikul lõunakaaretuul 5-11, idavetes kagutuul puhanguti 15 meetrit sekundis. Päeval puhub muutliku suunaga tuul 1-7 meetrit sekundis, õhtupoolikul aga tugevneb lõunavetes edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 15-20 meetrini sekundis. Pühapäeva öösel pöördub tuul kõikjal läände ja loodesse kiirusega 5-11, puhanguti 15 meetrit sekundis. Öö hakul ulatuvad lõunavetes puhangud kuni 20 meetrini sekundis. Lainekõrgus on 2,5-4 meetrit. Aeg-ajalt sajab vihma ja nähtavus on mõõdukas.

Väinamerel ja Liivi lahe põhjaosas puhub lõuna- ja edelatuul 7-12, puhanguti 15 meetrit sekundis. Pärastlõunal ulatuvad Liivi lahel puhangud kuni 20 meetrini sekundis. Pühapäeva öösel puhub edelatuul 7-12, puhanguti 15 meetrit sekundis. Liivi lahel küündivad puhangud kuni 20 meetrini sekundis, kuid vastu pühapäeva hommikut annab tuul järele. Lainekõrgus Liivi lahes on 1,5 kuni 3 meetrit, Väinamerel kuni 1,2 meetrit. Aeg-ajalt sajab vihma, ent kohati võib sadada ka lörtsi. Nähtavus on mõõdukas.

Soome lahel puhub lõuna- ja kagutuul 7-12, puhanguti 15 meetrit sekundis. Ööl vastu pühapäeva ulatuvad puhangud idaosas kuni 20 meetrini sekundis, pärast keskööd pöördub lääneosas tuul edelasse ja läände ja nõrgeneb veidi. Lainekõrgus on 1,5-2,5 meetrit. Laupäeva sajab enamasti vihma, pühapäeva öösel aga ka lörtsi. Nähtavus on mõõdukas.

 

Baltic News Service