Skip to main content
Blogi > Muusika

Laupäeval algab Tartu bluusikuu.

Laupäeval algab Tartu bluusikuu.

TALLINN, 29. jaanuar, BNS - Laupäeval Illegaardist algav Tartu Bluusikuu toimub tänavu juba neljandat aastat ning kestab eri esinemiskohtades 20. veebruarini.

Festivali peaesinejateks on sedapuhku Berliini ragtime-kitarrist Pan Salmenhaara ja Helsinki duo Tina Bednoff ja Jameson Slim. Bluusikuu avavad 3. veebruaril Illegaardis Aapo Ilves ja Alar Kriisa ning Sawmill Roots Orchestra. 9. veebruaril annavad Tampere Maja keldrisaalis duokontserdi CryBaby liider ja Jimi Hendrixi mälestusürituste eestvedaja Halvo Liivamägi ning äsja Briti raadio Severn FM kuulajate poolt Aasta Bluusimeheks valitud Andres Roots.

10. veebruaril astuvad Pühaste pruulikojas üles Tina Bednoff ja Jameson Slim ning kodumaine Kaisa Ling Thing. Laulja ja kitarristi Tina Bednoffi eeskujudeks on Memphis Minnie, Big Mama Thornton ja Billie Holiday ning tema enda plaate on avaldanud nii Bluelight Records Soomes kui El Toro Records Hispaanias. Kaisa Ling Thing on ainus 1920.-1930. aastate afroameerika vodevill-bluusi esitav orkester maailmas, kes teeb seda läbi Aapo Ilvese ladusate tõlgetele eesti keeles.

15. veebruari õhtupoolikul avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas Pihkva fotograafi Ivan Tšulkovi näitus "Bluusitransiit", kus lisaks fotodele Venemaal ja Soomes toimunud kontsertidest võib näha ka kahel viimasel bluusikuul Tartus tehtud pilte. Avamisel esinevad Alar Kriisa ja Vilho Meier ansamblist Cathouse Radio, Estraadiraadio kitarrist Karl Laanekask, Enn Vei, Priit Part ja Sergei Gvozdkov ansamblist Enn Vei Blues Band, Kaisa Maria Ling ja Silver Sirp ansamblist Kaisa Ling Thing ning trio Randal Randoja, Peeter Jaska ja Enn Vei.

Sama päeva õhtul annab Barlovas kontserdi Pan Salmenhaara – üks väheseid tänapäeva kitarriste, kes on täielikult pühendunud akustilisele ragtime-kitarrile. Berliinis sooloartistina tegutsev soome päritolu Salmenhaara on kaasa löönud ansamblites Jazz Partout, Swing du Nord ja jaapanlaste Fujitsu Jazz Allstars ning esinenud näiteks ka Pori Jazzil, kuid Eestis on see tema esimene ülesastumine.

19. veebruaril esineb Barlovas plaadiesitlustuuril viibiv Soome kitarrist Antti Alanko, keda varem on Tartus kuuldud duo Devil Box koosseisus; Alanko eksperimentaalne soolokava keskendub akustilistele kitarridele ning live-elektroonikale. Bluusikuu lõpetab 20. veebruaril Tartu Linnaraamatukogus Andres Rootsi loeng slaidkitarri kuningast Elmore Jamesist, kelle sünnist möödus 27. jaanuaril 100 aastat.

 

Baltic News Service