Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ärikinnisvara

Leedu kontsern Vilniaus Prekyba ostab Bauhofi kauplusteketi

Leedu kontsern Vilniaus Prekyba ostab Bauhofi kauplusteketi

TALLINN, 25. juuni, BNS – Myinvest Estonia grupp müüb ehitusmaterjalide ja aiakaupade müügiketi Bauhof Baltimaade suurimale kaubandus- ja äriettevõttele Vilniaus Prekyba, millele kuulub muuhulgas Maxima poekett ja Euroapotheca apteegikett.

Müügileping allkirjastati eelmise nädala lõpus, tehing jõustub pärast konkurentsiameti kinnituse saamist. Tehingu maksumust osapooled ei avalikusta, teatas ettevõte. Leedu ärilehe Verslo Žinios hinnangul jääb müügihind 35 miljoni euro juurde.

"Enam kui 15 tegutsemisaasta jooksul on Bauhofist saanud Eesti ehitusmaterjalide ja aiakaupade turu liider ning tunneme selle üle suurt rõõmu ja uhkust. Käesoleva aasta esimese viie kuuga kasvas ettevõtte käive võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 10 protsenti," ütles Myinvest Estonia nõukogu esimees Indrek Prants.

"Bauhof on praeguseks jõudnud sellisesse arengufaasi, et saame ettevõtte rahuliku südamega uutesse kätesse usaldada ning ise järgmiste ettevõtmiste algatamisse ja arendamisse panustada. Ostuhuvilisi on Bauhofil olnud ka varem. Jõudsime Vilniaus Prekybaga, kellele kuulub Leedus ehitusmaterjalide kaupluste müügikett Ermitažas, müügi osas kõigile asjaosalistele sobiva kokkuleppeni," märkis Prants.

"Näeme Bauhofi kauplusteketil suurt turupotentsiaali – ettevõttes toimivad suurepäraselt nii äri- kui jaeteenindus ning e-kaubandus, tegemist on tugeva ning hästi toimiva organisatsiooniga," ütles Ermitažase tegevjuht Marijus Kriščiūnas. "Meil on plaanis ettevõtet kasvatada ning luua kõiki kolme Balti riiki hõlmav ehitus- ja aiakaupade müügikett. Bauhofi kaubamärk jääb Eestis alles ning organisatsiooni tegevjuhtimises muudatusi teha kavas ei ole."

Vilniaus Prekyba on Leedu äri- ja kaubanduskontsern, millele kuuluvad apteegikett Euroapotheca, ehituspoodide kett Ermitažas, Maxima Grupp ja Akropolis Grupp. Vilniaus Prekyba opereerib ka mitmete kinnisvaraarenduse ning -rendi valdkonnas tegutsevate ettevõtete tegevust Baltimaades, Poolas, Bulgaarias, Ukrainas ja Rootsis.

Bauhof on Eesti ehitusmaterjalide jaekaubandusturu liider, ettevõtte senine omanik oli Myinvest Grupp. Bauhofi 2017. aasta käive oli 97 miljonit eurot ning puhaskasum 3,1 miljonit eurot. Bauhofil on Eestis 13 kauplust, ettevõttes töötab 450 inimest.

 

Baltic News Service