Skip to main content
Blogi > Ajateenistus

Ligi sada ajateenijat asus õppima parameediku oskusi

TALLINN, 6. november, BNS - Ämaris algas esmaspäeval toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses seni suurim kaitseväe rühmaparameedikute erialakursus, kus meditsiinialaseid teadmisi asus omandama 96 ajateenijat erinevatest kaitseväe üksustest.

"Kuna tegeleme esmakordselt nii suure hulga õppuritega korraga, saab see olema meie instruktorite jaoks kahtlemata omamoodi väljakutseks," ütles meditsiini väljaõppekeskuse ülema ülesandeid täitev leitnant Jaana Ukkur kaitseväe peastaabi pressiesindaja teatel.

Ukkuri sõnul ei tehta osalejate suurest arvust hoolimata kvaliteedis mingisuguseid järeleandmisi. "Kursuslased saavad siit kaasa teadmised ja oskused, mis on edasises teenistuses ja hiljem tsiviilelus abiks nii neile endale kui teistele," sõnas ta.

Kursusel osalejad õpivad järgneva paari kuu jooksul esmaabivõtteid, rühmaparameediku kvalifikatsioonile vastava meditsiinitehnika, instrumentide ja medikamentide kasutamist, välihügieeni ja muid erinevaid sõjaväemeditsiini oskusi. Väljaõppes keskendutakse suuresti just praktiliste oskuste lihvimisele - näiteks on õppurite väljaõppe üheks osaks kiirabibrigaadide töös osalemine.

Kursusel õppivad parameedikud osalevad ka järgmise aasta mais peetaval kaitseväe suurimal õppusel Siil 2018.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses ka kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal kaitseväe missiooniüksuste meditsiinikursused.

 

Baltic News Service