Skip to main content
Blogi > Streik

Lihakombinaadi streikija: keegi streikijatest tööle ei ole naasnud

TALLINN, 13. veebruar, BNS – Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajate streikijate sõnul nädal tagasi alustatud streikijate seast tööle naasnuid ei ole, kirjutab Virumaa Teataja.

Tapamaja loomatöötleja ja streikija Janek Sammuli sõnul ei vasta tõele HKScani teade, et neli streikijat oleks tööle naasnud, kirjutab ajaleht. Tegelikult läksid tööle toetusstreigis osalenud ning tapamaja 21 töötajat jätkavad streiki.

Sammuli sõnul tulevad streikijad igal hommikul streikijatele määratud ruumi, kus ollakse kaheksa tundi. Esmaspäeval viibis seal Sammuli sõnul 19 töötajat.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid eelmise nädala teisipäeval tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

 

Baltic News Service