Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Linnahalli seinalt algab maalingute eemaldamine nädala teisel poolel

TALLINN, 11. september, BNS - Muinsuskaitseameti, Tallinna linna ja linnahalli ning puhastusfirma esindajad teevad täismaalitud linnahalli seina väiksel pinnal kolmapäeval proovipuhastuse ja kui see sobib, tehakse kogu sein võimalikult kiiresti puhtaks.

"Praeguseks leppisime kokku, et kolmapäeval kell 16 vaadatakse esmalt linnahalli sein üle, toimub arutelu ja proovipuhastus, kus me saame loodetavasti selgeks puhastusmeetodi ning seejärel asutakse võimalikult kiiresti seina puhastama," ütles esmaspäeval BNS-ile muinsuskaitseameti pressiesindaja Madle Lippus BNS-ile. Lippus lisas, et muinsuskaitseamet isegi ei kaalunud võimalust jätta maalingud linnahalli seinale alles.

Linnahalli seina maalingutega katmise organiseerinud aktivist Märt Sults on BNS-ile öelnud, et survepesuriga kulub seina puhastamiseks umbes kaks nädalat.

Riigikogu ja linnahalli nõukogu liige Sults organiseeris möödunud nädalal muinsuskaitsealuse linnahalli maalingutega katmise ja kava kohaselt oleks need seintele jäänud kuni Eesti Euroopa Liidu eesistumise lõpuni.

 

Baltic News Service

 

Tehakse ikka vastupidi. Olgugi, et rahvas arvas teisiti, vaata küsitluse tulemusi.