Skip to main content
Blogi > Pirita

Linnaosa loobub kavast ehitada Pirita kloostri varemetele katus

Linnaosa loobub kavast ehitada Pirita kloostri varemetele katus

TALLINN, 9. september, BNS - Kuna muinsuskaitseamet ei toetanud linnaosakogu ettepanekut rajada Pirita kloostri varemetele püsikatus, loobub linnaosa sellest plaanist.

Pirita linnaosakogu tegi ettepaneku rajada Pirita kloostri varemetele statsionaarne katus, kuna püsikatus võimaldaks ajaloolist vaatamisväärsust mitmekülgsemalt kasutada, edastas linnaosavalitsus.

Muinsuskaitseamet seda ettepanekut ei toetanud, põhjendades, et tegemist on mälestisega, mis on kaitse all varemetena ning viitas ka võimalikele mõjudele, mille võib alalise katuse rajamine kaasa tuua.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul austab linnaosavalitsus muinsuskaitseameti otsust. “Amet on ettepanekut vaaginud nii kontseptuaalsest kui ka emotsionaalsest küljest ja otsustanud mitte toetada püsikatuse ehitamist,” sõnas Liinat. Tema sõnul mõjutaks katus kindlasti olulisi vaateid varemetele ning on ka palju tehnilisi küsimusi, millele ei ole praegu vastuseid.

Tallinna linn on viimased 15 aastat toetanud Birgitta Festivali ajaks kloostrivaremetele ehitatava ajutise katuse ja akende paigaldamist. Samuti toetab linn kloostri küttesüsteemi remonti.

 

Baltic News Service