Skip to main content
Blogi > Loomaaed

Loomaaed kutsub laupäeval loomaaednike tööga tutvuma

Loomaaed kutsub laupäeval loomaaednike tööga tutvuma

TALLINN, 3. oktoober, BNS – Tallinna loomaaed kutsub laupäeval peetaval üleilmsel loomaaednike päeval tutvuma nende tööga. 

Loomaaednike päeval kõnelevad loomaaia töötajad külastajatele lähemalt oma tööst loomaaia ja loomade eest hoolitsemisel, teatas loomaaia pressiesindaja neljapäeval BNS-ile.

Rahvusvaheline Loomaaednike Kongress kuulutas päeva esmakordselt välja 2015. aastal, et väärtustada loomaaedade töötajate panust loomade eest hoolitsemisel, liigikaitses ning teadustegevuses. Loomaaednike päeval on pileti hind kaks eurot.

Kell 11 räägib loomaaia kõige pikaaegsem töötaja Anne Saluneem jääkarude platvormil tööst suurte kaslaste ja jääkarudega, kell 11.30 räägib tööst kotkaste ja kakkudega Kullimäel II zoo-osakonna juhataja asetäitja Julia Kolpakchi. Kell 12 pajatab lugusid tööst karude, elevantide ja šimpansitega suures troopimajas loomaaia kauaaegne töötaja Imbi Taniel.

Kell 12.30 räägib vanas karumajas loodushariduse osakonna tööst ning loomaaia ajaloo jäädvustamisest pika tööstaažiga loomaaednik Inari Leiman. Infotelgis Tiigri kohviku lähedal räägib liigikaitsespetsialist Kristel Nemvalts kell 13 loomade heaolu parandamisest ja treenimisest liigikaitsespetsialist Kristel Nemvalts. Kell 13.30 tutvustab projektijuht Ülle Puustusmaa samas, kuidas sünnivad loomaaia uued suured projektid. 

Kell 14 räägivad elevantidega töötavad Ira ja Erko elevant Carli õueaediku juures kui palju sööb elevant päevas ja kui palju ta kaalub. 
Ninasarvikutega töötamisest räägib kell 14.30 ninasarviku õueaediku juures loomaaia staažikas töötaja Marika Hiob.

Kell 15 räägib infotelgis oma igapäevatööst loomaaia veterinaar Rene Saimre ja kell 15.30 räägib Sandra Soomann laste loomaaias kuidas hoolitseda küüliku eest, samuti loomade nimedest ning laste loomaaia igapäevaelust. 

Lisateavet leiab aadressil http://bit.ly/loomaaednikud .

 

Baltic News Service