Skip to main content
Blogi > Haigus

Lugeja küsib: mida teha, kui kolleeg käib haigena tööl ja ei plaanigi haigena koju jääda?

Lugeja küsib: mida teha, kui kolleeg käib haigena tööl ja ei plaanigi haigena koju jääda?

Toimetas Liisa Rebane, kasulik.ee reporter toimetaja

Mida teha, kui kolleg käib ahigena tööl ja ei plaanigi haigena koju jääda?

Töövõimetuslehe võtmine võib minna töötajale kulukaks, kuid arvesse tuleks võtta ka teiste kolleegide tervist, mida haigena tööl käimine võib mõjutada.

Lugeja küsib: "Mul on üks kolleeg, kes käib pidevalt haigena tööl ja see hakkab häirima. Ühest küljest on väga ebameeldiv, kui kõrvallaua taga inimene päevast päeva nina luristab ja köhib ja kuna tal on ilmselgelt halb olla, teeb ta seetõttu töös vigu. Ma ei tahaks nakkust saada ja haigeks jääda. Mida kaastöötajad ja tööandja sellises olukorras teha saaksid?"

Vastab Piret Kaljula, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant

"Haigena tööl käimine on keeruline teema. Täiskasvanud inimestena ei jää me iga köha ja nohu tõttu töövõimetuslehele, sest siis viibiks me suure osa sügis-talvisest perioodist kodus," rääkis Kaljula.

Kollektiivis töötades tuleb aga Kaljula sõnul ka teistega arvestada. "Paljudes töökohtades on mõeldud sellele, kuidas haigena tööl käimist vähendada, näiteks võtta tervisepäevi, töötada kodukontoris vmt. Ehk kui vähegi võimalik, tuleks kasutada võimalust olla kodus, kas siis tervisepäeval või teha tööd kolleege nakatamata," sootivas ta.

"Kui kaastöötaja käitub häirivalt, on pidevalt tööl haigena, mistõttu kannatab töö kvaliteet ning ta seab teised nakatumisohtu, tuleks sellest esmalt tööandjat teavitada," sõnas Kaljula. Ta lisas, et teavitada ei ole vaja ettevõtte tippjuhti, piisab vahetust juhist, kes saab hakata probleemi lahendamisega tegelema.

Loe edasi ...