Skip to main content
Blogi > Pangandus

Luminor koondab Eestis 130 töötajat

Luminor koondab Eestis 130 töötajat

TALLINN, 4. veebruar, BNS – Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor koondab kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta.

Pärast pankade piiriülese ühinemise lõpuleviimist aasta alguses lihtsustatakse ümberkorralduste teises etapis äriprotsesse, vähendatakse juhtimistasandite arvu, et muuta juhtimisprotsessid lihtsamaks ja selgemaks ning kaotatakse kattuvad töökohad, teatas Luminor.

Luminoril on Baltimaades kokku praegu umbes 3000 töötajat.

Muutusega parandatakse Luminori konkurentsivõimet ja organisatsiooni efektiivsust, samuti vähendatakse oluliselt tegevuskulusid. Ühtlasi plaanitakse ühtlustada oma tehnoloogilisi platvorme, lihtsustada toote ja teenuse portfelli ning tõsta klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti vähendatakse meeskondade suuruseid ja leitakse võimalusi uute digitaalsete lahenduste kasutamiseks.

Luminor on kollektiivsest koondamisest teavitanud asjakohaseid ametkondi, sealhulgas ametiühinguid Eestis, Lätis ning Leedus.

Kollektiivsed koondamised toimuvad 2019. aasta jooksul ning need viiakse läbi etapiviisiliselt vastavalt kehtivatele õigusaktidele. Muudatused on olulised organisatsiooni edasiseks arenguks.

Luminor teeb kõik endast oleneva, et leevendada koondatavate töösuhte lõpetamise tagajärgi ning pakub koolituste ja personaalsete nõustamiste abil tuge uue töökoha otsimisel. Samuti maksab Luminor lahkuvatele töötajatele lisaks seaduses ettenähtule täiendavat koondamishüvitist.

Klienditeeninduse kvaliteedile muutused mõju ei avalda ning töö jätkub tavapäraselt. Kliente hoitakse olukorraga regulaarselt kursis ning kui edaspidi peaks panga toodetes või teenustes midagi muutuma, antakse sellest teada.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja.

 

Baltic News Service