Skip to main content
Blogi > Skandaal

Luminor: Raasukese vestlus on kontekstist välja rebitud ja moonutatud

Luminor: Raasukese vestlus on kontekstist välja rebitud ja moonutatud

TALLINN, 6. detsember, BNS – Luminori hinnangul on salvestised Erkki Raasukese vestlusest ettevõtte töötajatega kontekstist välja rebitud ning sisu moonutatud.

"Tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga, kus vestlus on kontekstist välja rebitud ja tegelikku sisu moonutatud," ütles Luminori korporatiivkommunikatsiooni juht Hedwig Meidra BNS-ile.

"Nagu ka varasemalt oleme vastanud, siis Luminor Eesti juhtkond on läbirääkimistes ametiühinguga ja kohtumised on olnud konstruktiivsed. Neid kohtumisi juhib Luminor Eesti juht Gunnar Toomemets. Oleme tuleviku osas jätkuvalt positiivselt meelestatud," lisas Meidra.

Anonüümne isik avaldas kõnesalvestise Luminori juhi Erkki Raasukese salaja salvestatud vestlusest ettevõtte töötajatega, kus Raasuke väljendab end üleolevalt ning võrdleb muuhulgas ametiühingu tegevust terrorismiga.

Avaldatud salvestis on kokku lõigatud erinevatest momentidest, kus Raasuke võrdleb ametiühingu tegevust terrorismi ja väljapressimisega, toob võrdluse ametiühingu usaldusisiku Tiina Kukke käitumises pedofiiliaga ja keeldub igasugusest võimalusest sõlmida kollektiivlepingut.

Nordea ja DNB panga ühinemisel vastloodud Luminor panga töötajad on pidanud juhtkonnaga möödunud aastast läbirääkimisi koondamishüvitiste osas. Kokkulepet ei ole senini sõlmitud ja Nordea juhtkonna esindajad on väidetavalt kõnelustest loobunud. Samuti ei ole loodava Luminor panga juhtkonnd olnud nõus sõlmima kollektiivlepet.

 

Baltic News Service