Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Pangandus

Luminor võib loobuda sularahaga arveldamisest ka teistes kontorites

Luminor võib loobuda sularahaga arveldamisest ka teistes kontorites

TALLINN, 23. jaanuar, BNS – Alates märtsikuust Kuressaare kontoris sularahaga arveldamise lõpetav Luminor võib lähitulevikus loobuda sularahaga arveldamisest ka teistes pangakontorites.

Sarnaselt Kuressaare kontoriga plaanib pank lähitulevikus üle vaadata ka teistes kontorites sularahaga arveldamise küsimuse. "Vaatame vastavad võimalused üle ka teistes kontorites," ütles Luminor Eesti jaepanganduse juht Birgit Hint BNS-ile.

Seejuures ei plaani ettevõte esialgu pangakontoreid ega ka -automaate sulgeda. "Luminor alustas tegevust 1. oktoobril 2017 ning meie fookuses on olnud klientide igapäevane teenindamine. Täna tegeleme aktiivselt Luminori üles ehitamisega, kahe keskse pangasüsteemi ühendamisega ja re-brändimisega. Seetõttu on vara veel rääkida muudatustest, mis puudutavad pangakontoreid ja automaate," ütles panga korporatiivkommunikatsiooni juht Hedwig Meidra möödunud nädalal BNS-ile.

Esmaspäeval teatas Luminor, et lõpetab alates käesoleva aasta 1. märtsist Kuressaare kontoris sularahaga arveldamise.

"Kuressaare kontoris lõpetati sularahaga arveldamine, et muuta sularaha väljavõtmine ja sisse panemine kliendile võimalikult mugavaks, kiireks ja soodsaks. Klient saab seda teha kontori juures asuvas sularahaautomaadis. Tehingut on võimalik teha 24/7 ega pea sõltuma kontori lahtioleku ajast," rääkis Hint.

"Kontoris on erakliendile sularaha sissemaksmine alates 100 eurost tasuline, kuid kui kasutada sularaha sissemaksmiseks sularahaautomaati, on see erakliendile ilma teenustasuta. Sama on ka sularaha väljavõtmisega – sularaha väljavõtmine kontoris maksab 0,25 protsenti, minimaalselt 5 eurot, automaadist on aga sularaha väljavõtmine tasuta," lisas ta.

Praegu asuvad Luminori pangakontorid nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis, Narvas kui ka Kuressaares.

Nordea ja DNB pankade Baltikumi üksuste baasilt loodud ühendpank Luminor alustas tööd mullu oktoobris. Ühendpanga juhatuse esimees on Erkki Raasuke, Eestis juhib Luminori Gunnar Toomemets.

 

Baltic News Service