Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Elamisload

Möödunud aastal andis Eesti välja kolm suurinvestori elamisluba

TALLINN, 9. aprill, BNS – Möödunud aastal väljastas politsei- ja piirivalveamet kolm suurinvestori elamisluba, mille saamiseks pidid inimesed Eestisse investeerima vähemalt miljon eurot; kõik kolm olid Venemaa kodanikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuivõrd möödunud aastal taotleti vaid kolm suurinvestori elamisluba, siis plaanib siseministeerium muuta selle taotlemist paindlikumaks, märgib leht. Siseministeeriumi kodakondsuse- ja rändepoliitika osakonna nõuniku Killu Vantsi sõnul soovitakse suurendada potentsiaalsete investorite ringi, tuua siia rohkem välisinvesteeringuid ja anda nii positiivne tõuge Eesti majandusele.

"Oleme välja töötamas välismaalaste seaduse muutmise eelnõud, kus soovime peale klassikaliste investorite hõlmata ka iduettevõtetesse investeerijaid ja soodustada senisest rohkem niinimetatud targa kapitali kaasamist riigile olulistes valdkondades," ütles ta. See võib tähendada elamisloa andmist ühest miljonist eurost väiksemate summade puhul.

"Peale selle tahame soodustada investeeringu tegemist mitmesse äriühingusse, et võimaldada riskide hajutamist," lisas Vantsi.

Peamiselt Venemaa kodanike investeeringuid vahendava Zenith Family Office partner Kristel Meos ütles lehele, et kui suurinvestori elamisluba oleks rohkem turundatud, oleks ka taotlejaid rohkem ja Eesti teine probleem on, et välismaalastel on siin keeruline pangakontosid avada.

 

Baltic News Service