Skip to main content
Blogi > Meeskond

Müütidele lootmise asemel tasub uurida fakte ja tegutseda

Müütidele lootmise asemel tasub uurida fakte ja tegutseda

Kui sulle pandaks ette valik - kas võtta tööle inimene, kes on sama tööd teinud 10 aastat või inimene, kes on seda tööd teinud 2 aastat, siis kumma sa valiksid (arvestades, et kõik muud tingimused oleks võrdsed)? Kui sa oled nagu enamus inimesi (sh hulgas mina), siis valiks ikka pigem kogemustega inimese, eksole?

Ja meil on sellist valikut tehes suur tõenäosus kõvasti mõõda panna - uuringute järgi on tulemuslikumad töötajad pigem just need "2-3 aastased". Miks me siis ikkagi kipume intuitiivselt kalduma justkui kehvema valiku poole? Mõjutajaks on uskumus, et mida enam on inimene midagi teinud, seda parem ta selles on.

Ning muidugi, selle uskumuse, müüdi tulemusena tundub meie peale, ajule - kes pidevalt otsib valikuid, kuidas elus lihtsamalt läbi saada - paljude aastate pikkuse kogemusega töötaja valimine mõistlikum. Igaks juhuks lisan, et ei taha kuidagi selle jutuga vähem väärtuslikuks teha kõiki kogenud ja kaugaaegseid töötajaid. 

Samasuguseid müüte on juhtimise, inimeste ja meeskondade arendamise maailm täis. Mõnedest saad allpool artiklitest ka lugeda.

Ja veel. Kui tahad ennast või oma inimesi arengu mõttes päriselt liikuma saada, siis tule järgmise nädala teisipäeval 5. juunil Äripäeva koolitusele "Kuidas muuta oma inimeste käitumisharjumusi?", kus räägime harjumustest, uskumustest, emotsioonidest ja kuidas kõiki neid arvestades saada inimene reaalselt ja nähtavalt enda käitumist muutma.

Kuna oled minu uudiskirja listi lugeja, saan sulle ka soodustuse teha - koolituse hinna 399 eurot + km asemel saad pileti hinnaga 309 eurot + km. Sisesta registreerimisel sooduskood UUDISKIRI ja näeme.

Paar lugu minu töölaualt, juhtimisest ja meeskonnatööst

Meeskond pole perekond
Mõni aeg tagasi käisin esinemas ühel konverentsil, kus tundub, et selle väite peale paljud ehmatasid. Ent ma tõesti arvan, et see "meeskond on nagu perekond" jutt on üks tore müüt, mida on hea rääkida, ent mis tegeliku, tulemusele orienteeritud meeskonna puhul kasuks ei tule. Miks nii? Loe ikka.

Keskendu vähemale on vaid pool edukuse valemist
"Tee vähem" või "keskendu vähemale" on mantra, mida moodsad eneseabiõpikud järjepanu kordavad. Harvardi ülikooli professor Morten T. Hansen väidab, et päriselus on see vaid pool edukuse valemist. Ehkki vähemale keskendumine on tõepoolest edukuse valemi oluline osa, peab sellele järgnema veel midagi. Mis siis? Vaata järgi.

Paar lugu minu töölaualt, mentaalse tugevuse treenimisest

Michael Jordani personaaltreener: sisemine motivatsioon ei tähenda midagi
Lugesin Tim S. Groveri raamatut "Järeleandmatu" (eesti keeles värskelt ilmunud). Mees on olnud maailma parimaks korvpalluriks hinnatud Michael Jordani, ent ka teiste NBA staaride personaaltreener. Ja tema jutt on pehmelt öeldes raju. Alates sellest, et motivatsioon ei tähenda veel midagi kuni selleni, mida päriselt tähendab järelenandmatus - ehk see, mis päris-päris tippu viib. Otsekohene, aus ja ... kohati valus-magus lugemine. Loe ülevaadet siit.

Kui allaandmine hakkab muutuma harjumuseks
Me kõik pingutame. Ja mõnikord anname alla. Mõnikord on see mõistlik - näiteks vigastuse või mingi suurema tagasilöögi riski puhul. Ja mõnikord lõpetame ka pingutamise, sest see tundub sel hetkel lihtsam valik. Ning pärast kirume ennast, et oleks ikka võinud... Miks me alla anname ja kuidas nn vale-allaandmisi vältida, sellest kirjutasin siin.

Muidugi teen jätkuvalt ägedaid meeskonna coachinguid, vaata siit
Ning sportlased teevad coachingu kaasabil vägevaid tulemusi, vaata coachingu kohta siit
Ja väga tulemuslikud (ütlevad juhid) on jätkuvalt juhtide individuaalsed coachingud, vaata siit

Toredat suveilma jätku, naudime ja toimetame ikka edasi, eks!

elu on ilus,
Raimo

Raimo Ülavere
Sertifitseeritud juhtide ja meeskonna coach