Skip to main content
Blogi > Eesti

Maa-amet kandis kõik uued aadressid aadressiteisendajasse

Maa-amet kandis kõik uued aadressid aadressiteisendajasse

TALLINN, 7. detsember, BNS - Haldusreformi tõttu muutus üle poole miljoni aadressi, maa-amet on kõik muudatused kandnud ameti geoportaalis olevasse aadressiteisendajasse.

"Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi, neist ligi 300 000 on elu- ja töökoha aadressid. Maa-ametil on aadressiandmete süsteemis kõik vajalikud muudatused tehtud,"sõnas ameti peadirektor Tambet Tiits.

Ameti pressiesindaja sõnul tuleb aadressiga eriti tähelepanelik tuleb olla nende piirkondade aadressidega, kus toimusid omavalitsuste liitmised. Sealjuures Haapsalu, Paide, Tartu, Pärnu ja Narva-Jõesuu on samanimelisena esindatud nii omavalitsuse kui asustusüksusena. Aadressi osas tähendab see, et uutes ametlikes aadressides kordub sõna "linn" kaks korda.

Linna nime üldjuhul tavasuhtluses ei ole vaja dubleerida, kuid ametlikes asjaajamistes on see hädavajalik, sest näiteks endise Tartu omavalitsusliku linna piirides on nüüd asustusüksus ehk omavalitsuse sisene linn. Samuti hakatakse mõne küla aadressis nimetama linna.

 

Baltic News Service