Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Magnetic MRO kaalub Eestist lahkumist

Magnetic MRO kaalub Eestist lahkumist

TALLINN, 8. august, BNS – Lennukihooldusfirma Magnetic MRO juhatuse liikme Risto Mäeotsa sõnul kaalub ettevõte Eestist lahkumist, sest võõrtööjõupiirangud ja maksukeskkond ei võimalda ettevõttel rahuvsvaheliselt kasvada, kirjutab Eesti Ekspress.

Mäeots rääkis nädalalehele, kuidas Magnetic MRO-l on suuri probleeme välismaa tippspetsialistide, klientide aga ka investorite Eestisse toomisega. "Meie klient pandi illegaalidega ühte ja öeldi "Welcome to Estonia!"," ütles Mäeots. "Mul oli Eesti Vabariigi pärast nii piinlik, et veetsin ise ka öö reisiterminalis koos kliendi pilootidega."

Ilma välisekspertideta firma Mäeotsa sõnul toimida ei saa. Mäeots ütleb, et kasutaks hea meelega kohalikke spetsialiste, kuid lennukeid ei ole Eestis varem värvitud ega nende mootoreid hooldatud.

"Kui kõik nii jätkub, on vaid aja küsimus, kui ma teen ettepaneku Magnetic MRO peakontor Tallinnast kusagile mujale kolida, kus on sõbralikumad tingimused. Näiteks Londonisse või Shanghaisse. Kuhugi, kus saab viisasid, kus inimesed pääsevad riiki tööle, tehakse maksusoodustusi ja nii edasi," ütles lennukihooldusfirma juht.

Magnetic MRO käive kasvas mullu aastaga 79 protsenti 90,9 miljoni euroni ning ettevõtte puhaskasum kasvas 60,4 protsenti ligi 4 miljoni euroni. Müügitulust 21 protsenti teeniti baashoolduse teenusest ja 79 protsenti uutest ärisuundadest.

Magnetic MRO AS on Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) ja Ameerika Ühendriikide Föderaalse Lennuameti (FAA) poolt sertifitseeritud kommertslennukite täisteenust pakkuv hooldusettevõte. Tallinna lennuväljal paiknevates angaarides teostatakse põhjalikku ehk baashooldust Boeing 737 ja Airbus 320 lennukitüüpidele ning lennukite värvimist. Eraldi teenusena pakutakse lennukihoolduse oskusteabe müüki ja liinihooldusteenust ehk lennukite kiirhooldust välismaa lennujaamades.

 

Baltic News Service