Online Counter
Blogi > IT

Mainori IT-õppekava ühele kohale kandideerib viis välistudengit

TALLINN, 10. jaanuar, BNS - Ettevõtluskõrgkool Mainor ingliskeelse IT-õppekava 20 kohale kandideerib üle saja välisõpilase.

Mainor alustab veebruaris uue ingliskeelse õppekavaga "Tarkvaraarendus ja ettevõtlus", kõrgkooli teatel on õppekavas 20 kohta välismaalastele ning neile kandideeris üle saja välisüliõpilase.

"Õppekava eesmärk on Eesti IT-spetsialistide puuduse leevendamine ning see on mõeldud ennekõike võimekatele välistudengitele," sõnas Oad ja lisas, et puudus Eestis võimalus õppida inglise keeles kõrghariduse esimesel tasemel tarkvaraarendajaks.

"Kuna välisriikidest laekus üle saja taotluse, siis saame valida välja kõige helgemad pead. Kutse Eestisse õppima tulla saavad kandidaadid, kellel on eeldusi hiljem Eesti tööturul ja ühiskonnas edukad olla. Kohalikele tudengitele on see programm aga võimalus õppida rahvusvahelises keskkonnas, ilma Eestis lahkumata," sõnas Oad.

Oad lisas, et kandidaate on enam kui kümnest riigist. Arvukamalt on kandidaatide seast Venemaalt ja Ukrainast pärit tudengeid, kuid esindatud on ka näiteks USA, Nigeeria, Nepaal ja Zimbabwe.

Õppekaval on ka viis kohta kohalikele tudengitele.

Esimesed uue õppkava üliõpilased alustavad õpinguid veebruaris. Õpe kestab kolm aastat.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee

Baltic News Service