Skip to main content
Blogi > Finants

Maksebilansi jooksevkonto oli märtsis 32 miljoni euroga puudujäägis

Maksebilansi jooksevkonto oli märtsis 32 miljoni euroga puudujäägis

TALLINN, 14. mai, BNS – Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto märtsis 32 miljoni euroga miinuses.

Kaupade ja teenuste konto ülejääk aastaga vähenes ja oli vaid 8 miljonit eurot. Kaubaeksport kahanes 7 protsenti ja kaupaimport 1 protsendi võrra, mistõttu suurenes kaupade konto puudujääk eelmise aasta märtsiga võrreldes 57 miljoni euro võrra 144 miljoni euroni, teatas Eesti Pank.

Välismajanduse käivet mõjutas muu hulgas asjaolu, et selle aasta märtsis oli tööpäevade arv aastatagusest ajast kahe võrra väiksem. Teenuste eksport kasvas 8 protsenti ja import 1 protsendi võrra.

Teenuste konto ülejääk suurenes aastaga 34 miljoni euro võrra ja ulatus 152 miljoni euroni. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes aastaga 5 miljoni euro võrra ja oli 41 miljonit eurot.

Jooksev- ja kapitalikonto kokku olid 5 miljoni euro suuruses puudujäägis. See tähendab, et Eesti majandus oli muu maailma suhtes üle pika aja netolaenuvõtja ehk riigi majandussektorid kaasasid välismaalt rohkem finantsvarasid, kui sinna paigutasid.

Eesti Pank avaldab maksebilansi kiirhinnangu kord kuus üle-eelmise kuu kohta.

 

Baltic News Service