Skip to main content
Blogi > Varimajandus

Maksuamet avastas ümbrikupalku maksva toitlustusketi

Maksuamet avastas ümbrikupalku maksva toitlustusketi

TALLINN, 10. mai, BNS – Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Harjumaal ja Tallinnas tegutseva äriühingu kolme toitlustuskohta, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist; kohapeal kontrollitud kaheksast töötajast oli registreerimata viis.

Kontrolli käigus ilmnes, et ettevõtte kolmes tegevuskohas töötas kokku umbes 10 inimest, kelle palgaväljamakseid ei deklareeritud, ütles maksuameti maksuauditi üksuse juht Oscar Õun pressiteate vahendusel.

"Toitlustussektoris on sellises suures ulatuses musta tööjõu kasutamine meie kontrollipraktikas jäänud aina harvemaks, aga nagu konkreetne kontroll näitas, siis kahjuks seda siiski tuleb ette," märkis Õun.

Eelmisel aastal kontrollis maksu- ja tolliamet üle Eesti toitlustussektoris 1168 inimese töötamist ja nendest 77 ehk kontrollituist 6,6 protsenti olid registreerimata. "Ettevõtted, kus töötajaid ei registreerita ja makstakse ümbrikupalka on jätkuvalt meie üks suurimaid prioriteete, millega tegeleda," Ütles Õun.

Samuti selgus kontrollimisel, et ettevõte varjab oma käivet. "Kui rikkumisi tuleb ette mitmes valdkonnas, siis kasutame rangemaid meetmeid, et tööandja oma maksuasjad korda teeks," lisas Õun.

MTA jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

 

Baltic News Service