Skip to main content
Blogi > Kontroll

Maksuamet kontrollis Raplamaa ja Järvamaa toitlustuskohti

TALLINN, 8. mai, BNS - Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid Raplamaa ja Järvamaa toitlustuskohti ning tuvastasid kaks registreerimata töötajat.

MTA töötajad käisid aprilli lõpus Raplamaal viit ja Järvamaal ühte toitlustusasutust, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist. Kontrollitud kuue ettevõtte 18 töötajast oli registreerimata kaks, edastas ameti pressiesindaja.

Ameti maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul tuleb tihti ette olukordi, kus ettevõtte juhatuse liikmed ise töötavad ettevõttes, kuid on töötajate registris märkimata, nii ka sel korral Raplamaal. "Kui juhatuse liige ise köögis süüa teeb, siis on selge, et ta peab ka ennast töötajate registrisse kandma," ütles Lepassar.

Toitlustusasutuste keskmisest madalamat palka maksis Raplamaal kaks äriühingut. „Nende tööandjatega koostöös selgitatakse välja, mis põhjustel on makstav tasu valdkonna keskmisest madalam ja kas osaliselt makstakse töötajatele ümbrikupalka,“ lisas Lepassar.

Järvamaal kontrollitud toitlustuskohas oli töötajate registrisse kantud ainult üks töötaja. Lähemal uurimisel selgus, et ettevõtte tegevusse on haaratud veel kolm inimest, kellest kaks olid töötajate registrisse kantud enda äriühingu alt ja üks inimene registrisse kandmata. "Ka seda ettevõtet jälgime ja nõustame seni, kuni töötajate palgad vastavad valdkonna keskmisele," ütles Lepassar.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

 

Baltic News Service