Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ümbrikupalk

Maksuamet tuvastas Valgamaa ehitustel kaheksa ümbrikupalga maksjat

TALLINN, 27. november, BNS - Maksu- ja tolliamet kontrollis novembris ehitusi Valgamaal, igat viiendat kontrollitud ettevõtet kahtlustatakse ümbrikupalga maksmises.

Maksu- ja tolliameti töötajad kontrollisid novembri esimeses pooles Valgamaa ehitusobjekte, ümbrikupalga kahtlusega oli kontrollitud 41 ettevõttest kaheksa, edastas amet.

Kokku kontrolliti ehitusobjektidel 121 töötajat. Kontrollitud ehitustest neli olid riigihanke objektid, sealjuures leiti töötamise registris registreerimata töötaja just sealt. Ümbrikupalga kahtlusega kaheksast ettevõttest töötasid riigihanke objektidel kokku viis.

„Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtted on need, kus palgatase on oluliselt madalam, kui tegevusvaldkonna keskmine piirkonnas. Meie eesmärk on, et need ettevõtted vaataksid oma maksudeklaratsioonid üle ning teeksid need korda. Täpse maksukohustuse suuruse selgitame välja menetluse käigus," ütles ameti maksuauditi osakonna üksuse juht Evelin Muttik.

Valgamaal oli mitmeid rikkumisi just riigihangete objektidel. Mitmed alltöövõtjad olid töötamise liigiks valinud tasuta töötamise. „Kasumi teenimisele suunatud ehitusettevõtetes on tasuta töötamine siiski väga erandlik ja ei ole usutav, et keegi teeks pikema perioodi vältel tööd palka saamata,“ sõnas Muttik.

Muttik lisas, et vastutus ümbrikupalgas tasumise eest ei ole üksnes tööandjal, vaid ka töötajal. "Ümbrikupalga maksmine ei vabasta palga saajat tulumaksu tasumisest. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb töötajal endal tasumata tulumaks deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonis,“ sõnas ta.


Baltic News Service