Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööstus

Masinatööstuse liit esitleb tööstuse andmebaasi Industry Estonia

Masinatööstuse liit esitleb tööstuse andmebaasi Industry Estonia

TALLINN, 6. november, BNS – Eesti Masinatööstuse liit esitleb kolmapäeval uut tööstuse andmebaasi ja päringute vahendamise keskkonda Industry Estonia, mis võimaldab masinatöösturitel otsida omale koostööpartnereid.

Partnereid saab otsida tehnoloogia, kasutatava materjali, sertifikaatide, tööstusvaldkonna, majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) ning ettevõtete nime järgi. Peagi lisandub süsteemile ka päringute vahendamise võimalus, teatas liit.

"Projekti idee sai alguse ettevõtjate soovist, kes andsid teada, et kuigi Eesti on väike ja näib, et kõik teavad kõiki, siis liigagi tihti tuli ette situatsioone, kus jäädi teatud tehnoloogia jaoks koostööpartneritotsides hätta. Ei teatud, kes Eestis on vastavaks tööks võimeline," ütles Industry Estonia loomise vajaduse tagamaid Eesti Masinatööstuse Liidu juht Triin Ploompuu.

"Kuni 2018 aasta lõpuni on võimalik kõikidel tööstusettevõtetel luua enda ettevõtte profiil tasuta. Järgmisest aastast lisandub uutele liitujatele, kes ei ole Eesti Masinatööstuse Liidu liikmed, marginaalne hind," lisas Ploompuu.

Peatselt lisandub süsteemile päringute vahendamise võimalus. Sisestada saab nii ühe konkreetse sooviga päringut kui ka mahukamaid projekte, millele on võimalik lisada juurde joonised.

Päringud ja küsimused lähevad automaatselt nendele andmebaasis leiduvatele ettevõtetele, kes on märkinud et pakuvad otsitavad tehnoloogiat etteantud koguste järgi.

"Koos kasutajatega soovime teha sellest mugava hankekeskkonna ostujuhtidele ja teistele huvilistele. Samuti on mõte kaardistada järjepidevalt ettevõtete tehnoloogilist võimekust," rääkis Ploompuu.

Eesti tööstusmessi Instrutec 2018 raames toimub kolmapäeval Industry Estonia seminar tutvustamaks süsteemi ja selle võimalusi. Projekt on rahastatud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ning Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) abil.

Eesti Masinatööstuse Liitu kuulub umbes 100 ettevõtet, Industry Estonia süsteemi loomisega alustati novemberis 2017, mil kaardistati ettevõtjate ootused ja vajadused andmebaasile.

7.-9. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses rahvusvaheline masinatööstuse mess Instrutec 2018, kus sel aastal on esil  robotid ja tarkvaralahendused.

Messil tutvustab ligi 90 tööstusvaldkonna ettevõtet uusimaid tooteid ja teenuseid, demoalal saab näha Eestis toodetud tipp-seadmeid, toimuvad töötoad, Targa tööstuse digitaliseerimise infopäev ning visiooniseminar tööstuse tippjuhtidele.

Basltic News Service